پاورپوینت الکتروشوک (دفیبریلاتور)

پاورپوینت الکتروشوک (دفیبریلاتور) شامل ۱۷ اسلاید قابل ویرایش بهمراه توضیحات کامل درباره الکتروشوک های رایج در زمینه پزشکی می‌باشد. این پاورپوینت نحوه کارکرد و طرز استفاده تعمیرات و نگهداری و همچنین ایرادات احتمالی دستگاه را شامل می شود. در ادامه بخشی از این پاورپوینت را مشاهده می‌کنید.

الکتروشوک چیست؟

دفیبریلاتور که بیشتر به نام الکتروشوک شناخته می‌شود، دستگاهی است برای خنثی نمودن انقباضات ناهماهنگ قلبی

این دستگاه فیبریلاسیون بطنی را از بین می‌برد. فیبریلاسیون بطنی زمانی رخ می‌دهد که فیبرهای عضله قلب به صورت نامنظم منقبض می‌شود. در حالت طبیعی، فیبرهای عضلات قلبی منظم منقبض می‌شوند و قانون «همه یا هیچ» بر آنها حاکم است (یعنی ابتدا سلولهای عضلانی دهلیزها و سپس سلولهای عضلانی بطنها منقبض می شوند)

در صورتی که بخش دهلیز قلب، فیبریله شود به آن فیبریلاسیون دهلیزی و در صورتی که در بطن‌ها اتفاق بیفتد فیبریلاسیون بطنی نامیده می‌شود.

در فیبریلاسیون دهلیزی، قلب، هنوز قادر به پمپاژ مقداری خون هست و انقباض بطن‌ها، فشار سیستم خون رسانی را نگه می‌دارد. اما فیبریلاسیون بطنی بسیار خطرناک است و در اثر آن در عرض چند دقیقه، مرگ حادث می‌شود. دیفیبریلاتور یا الکتروشوک جهت اصلاح این وضعیت به کار می‌رود. شوک اعمال شده به عضله قلب، همه فیبرها را به طور هم زمان منقبض می‌کند و در نتیجه همه فیبرها به حالت بازیابی می‌روند و امید است که بعد از آن به ریتم طبیعی خود بازگردند.

  • دفیبریلاتور کاشتنی قلبی (ICD)

ICD دستگاهی به اندازه یک پیجر می باشد که ضربان قلب را کنترل می کند. این دستگاه مشابه ضربان ساز جهت فرستادن پیام های الکتریکی به قلب دارای ضربان آهسته، از چند باطری استفاده می کند. همچنین می تواند به قلبی که ضربان نامنظم و سریع دارد، شوک الکتریکی بدهد تا ضربان قلب طبیعی شود.

پاورپوینت الکتروشوک (دفیبریلاتور)
نمونه یک اسلاید این پاورپوینت

مشاهده و دانلود مقاله کامل

 

بارگذاری بیشتر مطالب مرتبط
بارگذاری در کافه تحقیق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بررسی

تحقیق فواید و مضرات یک تکنولوژی در محل زندگی

تکنولوژی در کنار فواید خود مضراتی هم دارد در این نوشتار به فواید و مضرات تکنولوژی روشنایی …