شرکت hp

شرکت اچ.پی بعد از ۶۷ سال فعالیت به علت کاهش درآمد و عقب ماندن از تحولات دنیای فناوری به تاریخ می‌پیوندد و به دو بخش مجزا تقسیم می‌شود تا بتواند با چالش‌های موجود مقابله کند.

به گزارش ایتنا از فارس، در این میان کارشناسان می‌گویند هنوز مشخص نیست آیا این تقسیم اچ‌.پی به دو بخش خواهند توانست شرایط این شرکت را بهبود ببخشد یا خیر.

دو واحد جدید شرکت اچ.پی HP Enterprise و HP Inc نام خواهند گرفت و HP Enterprise در زمینه فروش سرور ، نرم‌افزارهای مختلف، سیستم‌های ذخیره‌سازی اطلاعات، سیستم‌های شبکه‌ای و سرویس‌های مرتبط فعالیت می‌کند. در مقابل HP Inc. تنها چاپگر و رایانه‌های شخصی خواهد فروخت.

برنامه‌های اچ.پی برای این کار یک سال قبل توسط مدیرعامل این شرکت مگ ویتمن اعلام شد و اسناد رسمی آن در جولای گذشته منتشر گردید.

اچ.پی ابتدا در سال ۱۹۳۹ آغاز به کار کرد تا اسیلاتورهای صوتی، ماشین حساب و دیگر محصولات فناوری را تولید کند. اما در یک دهه اخیر و با از راه رسیدن غول‌های تازه نفس فناوری نتوانسته به اندازه گذشته موفق باشد.

بسیاری معتقدند نزول این شرکت همزمان با خرید شرکت کامپک توسط کارلی فیورینا مدیرعامل وقت اچ.پی آغاز شد.

وی که هم‌اکنون یکی از نامزدهای جمهوری خواهان برای انتخابات ریاست جمهوری سال آینده آمریکاست با این انتخاب اشتباه به منابع مالی اچ.پی و استراتژی کسب وکار آن لطمه زد.

در سال‌های بعد رسوایی جاسوسی از روزنامه‌نگاران توسط کارآگاهان طرف قرارداد با اچ.پی و شکست برنامه خرید یک میلیارد دلاری شرکت پالم در سال ۲۰۱۰ برای حضور در بازار تلفن همراه و محصولات جانبی آن روند نزولی اچ.پی را تشدید کرد.

صرف ۱۳.۹ میلیارد دلار برای خرید EDS در سال ۲۰۰۸ و ۱۱ میلیارد دلار برای خرید شرکت نرم‌افزاری Autonomy در سال ۲۰۱۱ به قدرت مالی اچ.پی به شدت لطمه زد و آن را به جایگاه تضعیف شده فعلی رساند.

اچ.پی در چند سال اخیر تلاش کرده با نقش آفرینی در حوزه خدمات کلود وضعیت خود را بهبود ببخشد.

بارگذاری بیشتر مطالب مرتبط
بارگذاری در تکنولوژی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بررسی

نفسیه روشن و حیوانات مورد علاقه‌اش

حیوانات مورد علاقه‌ نفیسه روشن شاید برای خیلی ها ترسناک باشد. مثلا عکس گرفتن با یک مار دور…