استخدام جاسوس

فیلم های جاسوسی که در آن یک مامور مخفی نقش اصلی را بازی می کند برای بسیاری از مردم جذاب است. با پخش هر فیلم جنایی و دیدن جذابیت آن، مردمِ بیشتری مجذوبِ داشتنِ شغلی که با کارهای محرمانه و سری همراه است، می شوند. حتی برخی از آن ها می خواهند که در خط مقدم مبارزات جاسوسی باشند و هر روز با گروه های تروریستی همچون داعش درگیر شوند.

سازمان اطلاعات مرکری آمریکا (سیا) از بدنام ترین سرویس های جاسوسی در سراسر دنیا است که در بسیاری از اتفاقات شوم در گوشه و کنار جهان دست دارد. اما تصویری که از این سازمان در رسانه های آمریکایی ساخته می شود، عمدتا مامورانی است که برای حفظ امنیت ایالات متحده دل به خطر می زنند تا دشمنان آمریکا را از بین ببرند.

سیا هر ساله نیروهای مختلفی را از داخل آمریکا و یا در دیگر کشورها به عنوان کارمند و یا مزدور استخدام می کند.

یک سایت آمریکایی در مطلبی که در ذیل می خوانید برای آمریکایی‌هایی که دوست دارند جذب سازمان سیا شوند، ملاک‌های این سازمان برای استخدام جاسوس را برشمرده است.

۱. یاد گرفتن یک زبان خیلی سخت

آمریکایی هایی که می خواهند بخشی از یک سازمان اطلاعاتی یا جاسوسی باشند باید یک زبان مثل عربی یا چینی یا کره ای را یاد بگیرند. این زبان ها جزو زبان های بسیار مشکل بوده و بزرگترین نیاز افرادی است که در آژانس های جاسوسی کار می کنند.

طبق محاسبات, این یادگیری زبان معمولاً چند سال طول می کشد اما واقعاً این دشواری ها بد نیست چرا که اگر کسی نتواند یک الفبای جدید یا چندین کاراکتر را حفظ کند، چگونه باید از او انتظار مدیریت کردن یک گروه نظامی کوچک را داشت؟

با توجه به همه این موارد، آموختن زبان باعث می شود که یک فرد نه تنها نظر اعضای آژانس اطلاعاتی را به خود جلب کند بلکه باعث می شود که یک مرحله اساسی را رد کند.

بیشتر از ۱۰۰۰۰ نفر هر ماه برای عضویت در سی آی اِی در خواست می دهند اما اگر یک فرد بتواند تبحرش را در یکی از زبان های عربی یا چینی ثابت کند، قطعا از نظر سیا یکی از شرایط لازم را خواهد داشت.

۲. یاد گرفتن یک زبان آسان

همانطور که اشاره شد زبان های عربی و چینی و کره ای جزو زبان های سخت محسوب می شوند، روسی هم چنان که پیداست زبان آسانی نیست اما خبر دیگر این است که بسیاری از زبان های دیگر وجود دارند که ضروری هستند.

زبان اندونزیایی شاید آسان ترین زبان موجود در لیست زبان های ضروری است و اهمیت آن در این است که کشور اندونزی از لحاظ تعداد تروریست یکی از بزرگترین ها است.

خوشبختانه اگر شما زبان اندونزیایی را انتخاب کنید این زبان فاقد قواعد جمع و یا قواعد افعال است. برای افراد خارجی که می خواهند در سازمان سیا استخدام شوند زبان فارسی یک امتیاز ویژه قلمداد می شود. داوطلبان آمریکایی اگر بخواهند ارتباط بین الفبای زبان های قدیمی را پیدا کنند ، فارسی یک گزینه مناسب برای پیدا کردن ریشه بسیاری از لغات هندو-اروپایی محسوب می شود. مانند برادر در فارسی که به بِرادر در انگلیسی تبدیل شده است. همچنین آنها با یک تیر دو نشان زده اند. فارسی و فارسی دری (زبانی که مردم افغانستان به آن صحبت می کنند) تفاوتشان به اندازه انگلیسی آمریکایی و انگلیسی بریتانیایی است اما سازمان سیا این دو زبان را به عنوان دو زبان مجزا در نظر می گیرد و برای هر کدامشان امتیاز قائل است.

۳ . پیشینه نظامی

باید بگوییم که زبان تنها وظیفه شما نیست و شاید شما در دوران مدرسه استعدادتان خوب نبوده و به محض اتمام دبیرستان وارد ارتش شده اید. در این صورت شما با پیشینه نظامی به عنوان گزینه مناسبی برای آژانس اطلاعاتی و جاسوسی محسوب می شوید.

این موضوع بر کسی مخفی نیست که آژانس های جاسوسی و اطلاعاتی فعال برای بخش های سری خود از قسمت های نظامی نیرو جذب می کنند.

این گروه ها کارهایشان را بسیار آسان تر از نامشان انجام می دهند. این گروه های عملیاتی مانند جیمز باند خیلی راحت همه چیز را منفجر می کنند.

۴. تجربه های بین المللی

حتی اگر شما یک نیروی ویژه از یک قشر خاص نیستید هنوز نقش های زیادی برای شما در مقام مدیریت سری وجود دارد.

شاید شما به جای توانایی در انفجار و عملیات, بیشتر با جاسوسی کردن و دریافت اطلاعات رابطه خوبی داشته باشید. در این صورت شما می بایست سرشار از هوش و قدرت دلربایی و فریفتن و هم چنین تجربیاتی جدی بین المللی باشید.

در این قسمت سفرهای خارجی شروع این کار می باشد و اگر شما تجربه ی بودن در کشورهای خارجی را داشته اید قطعا سرمایه خوبی برای استخدام در آژانس جاسوسی و اطلاعاتی محسوب می شوید. با همه این تفاسیر چه کسی برای رفتن به کشوری خارجی برای کار جاسوسی بهتر از فردی است که قبلا به آن جامعه سفر کرده و در آنجا بوده؟

حتی اگر تجربه شما سفر به پکن یا کشورهای دیگر نبوده ، شما همچنان مفید هستید. شما می دانید که چگونه به کشورهای دیگر سفر کنید بدون اینکه غریبه و خارجی به نظر بیایید و همین بخش می تواند یک امتیاز ویژه برایتان محسوب شود.

۵. داشتن بدنی مناسب

البته که داشتن بدنی مناسب برای این شغل ضروری است چرا که گاهی مجبورید به دنبال دزدها در خیابان ها بدوید. به هر حال سی آی اِی به آدم دست و پا چلفتی و خمیده حتی برای کارهای پشت میز احتیاج ندارد. تمام نیروهایی که استخدام می شوند باید از لحاظ پزشکی چک شوند چرا که ممکن است زمانی مجبور شوید به صورت اورژانسی به نقطه ای دور در دنیا به ماموریت فرستاده شوید و در طی این مدت دسترسی پزشکی نداشته باشید. این بدان معنی است که حتی کارمندانی که برای کارهای اداری و پشت میزی استخدام می شوند باید جسمی مناسب و سر حال داشته باشند. دفتر فرماندهی اصلی سی‌آی‌اِی دارای مراکز ورزشی و بدنسازی و زمین های بازی بیس بال و دیگر ورزش ها می باشد. حتی دستشویی های آنها دارای ترازو است که کارمندان در طی روز وزن خود را بررسی کنند. آژانس هایی مانند اف‌بی‌آی هم از این موضوع تبعیت می کنند. با این تفاسیر اف‌بی‌آی دارای چک کردن های آمادگی جسمانی سالیانه برای اعضایش می باشد.

۶. علم ریاضیات و کامپیوتر

تا الآن ما همه شرایط کیفی جوانب جاسوسی و اطلاعاتی را بررسی کردیم. تخصص در ریاضیات و نابغه بودن در علم کامپیوتر هم یک خواسته فوق العاده بالا برای آژانس های جاسوسی محسوب می شود.

به هر حال فقط توانایی هک کردن تروریست ها توسط این حرفه ای ها مد نظر و ارزشمند نیست و موضوعی که بسیار اهمیت دارد کاری است که ایشان می توانند با توجه به دیدگاه و نقطه نظر پنهانی‌شان انجام دهند. ساختن کدهای فوق العاده پیچیده به توانایی و دانش قوی در زمینه هندسه کروی و معادلات دیفرانسیل احتیاج دارد. برای اینکه بدانند کد از کدام نقطه آغاز و در کجا تمام می شود.

متخصصان علم کامپیوتر و ریاضیات توانایی انجام این کارها را دارند. این موضوع بسیار اهمیت دارد زیرا که آنها باید بتوانند این اطلاعات را برای بازگشایی معانی مخفی کدها و جداسازی آن ها بررسی و حل کنند. به همین خاطر تخصص داشتن در زبان برنامه نویسی و الگوریتم بسیار خطرناک تر و مهمتر از یک اسلحه بی صدا است.

۷. پیشینه روانکاوی و تحلیل مسائل

تنوع دانش زبان ها و تخصص در زمینه ریاضیات تنها مواردی نیست که جاسوسان به آن باید مسلط باشند. بسیاری از مردم از پیشینه روانکاوی و علم تحلیل مسائل بهره مند هستند. به طور جدی، همه زمینه هایی که در آن ها تجزیه و تحلیل ضروری می باشد برای آژانس های جاسوسی اهمیت دارد. همیشه نیاز برای تنوع نقش ها در این زمینه وجود دارد.

مثلا داشتن پیش زمینه هایی در رشته حسابداری و محاسبات به پیگیری سرمایه گذاری های تروریستی می تواند بسیار کمک کند.

توانایی تفکر صحیح و منتقدانه در شرایطی که فشارهای روانی و کاری بسیار زیاد است یکی از نیازهای اساسی برای همه شاخه های کار جاسوسی و اطلاعاتی هر کشوری محسوب می شود. اگر مدرک و تخصص‌تان در زمینه بیزینس ،علوم و حتی ادبیات و تاریخ کهن باشد و اگر بتوانید ثابت کنید که این پیش زمینه و تبحر کافی در آن را دارید می توانید امیدوار باشید که یک جاسوس خوب شوید!

۸. داشتن قدرت مالی

زمینه تخصص شما و تحصیلات آکادمیک‌تان تنها موارد مهمی نیستند که آژانس های جاسوسی برای استخدام شما در نظر می گیرند و دلیلش کاملا ساده و واضح است. تاریخ نشان داده که برخی مردم برای پول های هنگفت و دستیابی به ثروت حاضرند رازهای کشورشان را بفروشند و خیانت کنند.

یک حساب با موجودی بالا ضمانتی قوی محسوب می شود برای اینکه سیا مطمئن باشد که شما امانت پذیر و وفادارید!

البته که آژانس اطلاعاتی تخفیفاتی را هم برای کسانی که همه شرایط زبان (مثلا زبان چینی را به خوبی می داند) و سلامت جسمانی را دارند نیز در نظر می گیرد و فقط سطح مالی و اقتصادی مهم نیست و کسی که این شرایط قبلی را دارد قطعا برتری دارد. با این همه بهتر است حساب بانکی شما خالی نباشد!

۹ . رازداری و وفاداری

‎در ابتدا که شما در آژانس های جاسوسی شروع به فعالیت می کنید به شما اخطار می شود که اطلاعات محرمانه مهم را در سینه خود محفوط نگهداری کنید. این آژانس ها حتی قبل از اینکه شما را استخدام کنند هم می خواهند شما انسان رازداری باشید. حتی پس از اینکه شما استخدام شدید متوجه می شوید که باز هم بقیه مایل نیستند در مورد کارشان با شما صحبت کنند. این رازداری باعث وفادار ماندن شما به کشورتان می شود و آژانس جاسوسی و کارمندان از شما محافظت می کنند. این وفاداری حتی گاهی تست و امتحان می شود، مثلا وقتی که شما به همراه مقالات و کاغذهای مربوط به کارهای جاسوسی به کشوری دیگر اعزام می شوید و یا اینکه با فردی خارجی ملاقات دارید مورد آزمایش قرار می گیرید.

با همه این تعاریف اگر قرار باشد که آژانس به شما اعتماد کند و تعدادی از رازهای محرمانه اش را در اختیار شما قرار دهد باید حداقل بداند که شما تابستان گذشته کجا بوده اید و چه کار کرده اید پس باید همه چیز خودتان را صادقانه به آژانس اطلاعاتی اطلاع دهید.

۱۰. انتخاب های خود را بشناسید

همانطور که مشاهده می‌کنید ،طیف گسترده ای از کارهای اطلاعاتی و جاسوسی برای علاقمندان به استخدام در سیا است. اما سی آی ای تنها آژانس جاسوسی در آمریکا محسوب نمی شود. برای کسانی که علاقه به جاسوسی در سیگنال ها یا ایمیل ها و تماس های تلفنی را دارند، ان‌اس‌ای وجود دارد. برای کسانی که به نقشه ها علاقه دارند یک آژانس جاسوسی مکانی جغرافیایی وجود دارد. برای کسانی که دنبال منافع مالی و سود فراوانند هم قسمت جاسوسی مالی و تروریسم مناسب است. با این همه کمیته اطلاعاتی امریکا ۱۷ آژانس شناخته شده دارد و این ها تنها مواردی است که خودشان گفته اند.

منبع : listverse.com

 • آیفون جدید و خطر هک شدن تمام دنیا

  آیفون جدید و خطر هک شدن تمام دنیا

  براساس یکی از جدیدترین گزارش‌های بلومبرگ تراشه ای ناشناس در آیفون‌های جدید آیفون قرار دارد…
بارگذاری بیشتر مطالب مرتبط
 • کد فراگیر اتباع خارجی

  کد فراگیر اتباع خارجی

  کد فراگیر اتباع خارجی کد فراگیر اتباع خارجی یک شناسه عددی است که به اتباع غیر ایرانی اختصا…
 • بهنام صفوی درگذشت

  بهنام صفوی درگذشت

  بهنام صفوی خواننده پاپ ایرانی درگذشت. وی که از سال ها پیش دچار ضایعه مغزی بود و پس از دوبا…
 • محسن فروزان و همسرش بازداشت شدند

  محسن فروزان و همسرش بازداشت شدند

  محسن فروزان دروازه‌بان تراکتور سازی تبریز در پی اتفاقات بازی تراکتور سازی و سپید رود رشت و…
بارگذاری در انتخاب سردبیر

۳۰ نظرات

 1. صمیم

  ۱۴۰۰-۰۶-۲۵ at ۵:۳۷ ب.ظ

  من یک افغانم بنا بر هر دلیل که شده طالبان بالای کشورم تجاوز کرده من آمده هر نوع دفاع از مردم خود و کشور خود هستم به من فقد بگوید چگونه در بین این ها نفوس کنم و کشورم را از این ذلت نجات بدهم

  پاسخ

 2. زری

  ۱۴۰۰-۰۵-۰۴ at ۶:۰۱ ب.ظ

  من زبان ژاپنی و عربی بلدم ورزش ووشو هم کار می کنم زبان برنامه نویسی جاوا هم بلدم و دفاع شخصی نظامی و..
  چجوری می تونم عضو سیا بشم؟

  پاسخ

  • ناشناس

   ۱۴۰۰-۰۶-۱۹ at ۱:۰۵ ق.ظ

   کصخولی؟؟؟؟

   پاسخ

 3. آرسام

  ۱۴۰۰-۰۳-۱۷ at ۸:۲۹ ب.ظ

  به نفعشونه منو داشته باشن . خواستن ایمیل بدن من ایرانم

  پاسخ

 4. خیار فروش

  ۱۳۹۹-۱۱-۲۸ at ۱۲:۱۴ ق.ظ

  ترجیح میدم کنار خیابون موز بفروشم😂😂😂 اطلاعات ایران دیدم هم ترجیح دادم خیار بفروشم

  پاسخ

 5. روزی

  ۱۳۹۹-۱۱-۱۷ at ۵:۲۰ ب.ظ

  سخته

  پاسخ

 6. روزی

  ۱۳۹۹-۱۱-۱۷ at ۵:۱۹ ب.ظ

  خوبه

  پاسخ

 7. Tokyo

  ۱۳۹۹-۱۰-۱۵ at ۱۰:۵۲ ب.ظ

  لطفا بگید که چطور میشه برای سازمان سیا استخدام شویم ؟

  پاسخ

  • 000000

   ۱۳۹۹-۱۰-۲۵ at ۶:۳۷ ب.ظ

   ایا
   یک
   ایرانی
   هم
   میتواند
   عضو
   cia
   باشد

   پاسخ

   • اااااااااا

    ۱۴۰۰-۰۵-۳۰ at ۸:۱۹ ب.ظ

    ببین کاکا،

    الان یکسری از مسئولین رده بالای مملکتمون به انگلیس و آمریکا خدمت می کنن

    پاسخ

 8. ماهان

  ۱۳۹۹-۰۸-۱۵ at ۶:۴۵ ب.ظ

  بگویید باید برای استخدام ب کجا برویم

  پاسخ

 9. محمدرضا

  ۱۳۹۹-۰۷-۰۳ at ۱:۴۵ ق.ظ

  اطلاعات سپاه پاسداران هم همین شرایطو داره؟

  1
  3

  پاسخ

 10. شاهرخ

  ۱۳۹۹-۰۶-۲۳ at ۸:۴۵ ب.ظ

  من خودم از نیک فیوری پرسیدم و شرایط استخدام سیا رو برام توضیح داده ! احتمالن از هفته آینده کارمو شروع میکنم

  5
  7

  پاسخ

  • همکلاسی ادوارد

   ۱۳۹۹-۰۷-۱۱ at ۱:۴۸ ق.ظ

   منم با ادوارد اسنودن هم دوره ای بودم

   پاسخ

  • دونالد ترامپ

   ۱۴۰۰-۰۵-۳۰ at ۸:۲۰ ب.ظ

   منم با جو بایدن رفتم سربازی :))))

   پاسخ

 11. باران

  ۱۳۹۹-۰۴-۱۱ at ۱۱:۵۴ ق.ظ

  من واقعا می خواهم عضو fbi باید چی کار کنم چرا این جا درست توضیح ندادین

  1
  1

  پاسخ

  • مهدی

   ۱۳۹۹-۰۷-۱۱ at ۱:۵۱ ق.ظ

   میتونی برای مهاجرت اقدام کنی

   بعد مدرک تافل با نمره ۵ ۶ بگیری

   بعد پول خونه و خورد و خوراکتم جور کنی واس اونجا

   بعد اگه بهت تبعیت دادن تشریف ببری

   بعد یکی دوسال شرکت کنی توی آزمون ورودیش

   بعد اگه خواستنت ثبت نام میشی

   اگه نه باید تشریف بیاری اینجا باز

   یه ۴ ۵ میلیارد داشته باشی حله

   6
   1

   پاسخ

 12. Jafar

  ۱۳۹۹-۰۲-۱۳ at ۴:۲۷ ق.ظ

  سلام من از افغانستان هستم میخوام که یک از شما باشم

  2
  5

  پاسخ

  • مهدی

   ۱۳۹۹-۰۷-۱۱ at ۱:۵۲ ق.ظ

   عزیزم اینا کارمند سیا نیستن

   یه سایت ایرانیه درباره سیا توضیح داده

   حیف شماست با این هوش بری سیا

   13
   1

   پاسخ

 13. مهلا

  ۱۳۹۸-۰۸-۱۷ at ۵:۵۶ ب.ظ

  من کاملا تلاش میکنم ک زبان اندونزی و کره ای رو یاد بگیرم بقیه رو بادم یا در وجودم دیده میشه بعد انجام این کارا باید چجوری اقدام کنم

  4
  1

  پاسخ

 14. سیدهادی نقیب زا

  ۱۳۹۸-۰۷-۱۳ at ۱:۴۸ ب.ظ

  سلام چی میشه منم بودم عاشق نظام هستم

  4
  2

  پاسخ

 15. ۴۷

  ۱۳۹۸-۰۵-۳۱ at ۳:۳۲ ب.ظ

  اطلاعاتی راجب مامور ها ی اصلاح ژنتیکی بدهید

  5
  1

  پاسخ

 16. Hamid Ka Shani

  ۱۳۹۷-۱۰-۰۷ at ۶:۴۵ ق.ظ

  فقط بگوچه باید بکنم

  14
  1

  پاسخ

 17. مریم

  ۱۳۹۷-۰۷-۰۸ at ۸:۴۵ ب.ظ

  میخواهم استخدام شوم اما چیزی بلد نیستم جز کشتن 😂

  25
  3

  پاسخ

  • زری

   ۱۴۰۰-۰۵-۰۴ at ۵:۴۹ ب.ظ

   حرف دلمو زدی

   1
   2

   پاسخ

 18. ناشناس

  ۱۳۹۷-۰۵-۲۷ at ۹:۱۹ ق.ظ

  با سلام چنانچه مقدور است این مطلب را حذف بفرمایید ..

  8
  35

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بررسی

کد فراگیر اتباع خارجی

کد فراگیر اتباع خارجی کد فراگیر اتباع خارجی یک شناسه عددی است که به اتباع غیر ایرانی اختصا…