ایران و گوام

کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی که ترکیبی هجومی برای بازی مقابل تیم گوام چید، از همان ابتدا حمله را در دستور کار تیم ملی قرار داد. پس از چند حرکت خطرناک روی دروازه و بی دقتی وحید امیری، سرانجام روی حرکت خوب سردار آزمون، دروازه بان گوام مجبور شد روی او خطا کند. اشکان دژاگه زننده پنالتی بود و موفق شد اولین گل ایران را به ثمر برساند.

تماشاچیان زیادی از این بازیکنان استقبال نکردند و نزدیک به 5 هزار نفر در ورزشگاه آزادی حاضر شدند.

در ادامه بازی دوباره توپ و میدان در اختیار ایران بود. سرانجام پس از حملات بیشمار در دقیقه 30 روی حرکت زیبای مهدی طارمی و سردار آزمون، مهاجم پرسپولیسی ها دروازه حریف را باز کرد. طارمی پس از یک حرکت بدون توپ، اجازه داد سردار صاحب توپ شود و این بازیکن هم با پاس دادن به طارمی او را در موقعیت تک به تک قرار داد تا گل دوم را به ثمر برساند.

ایران دوباره توانست به حملات خود ادامه دهد و این بار سردار آزمون که دو گل ساخته بود، در نقش گلزن ظاهر شد. در دقیقه 33 با سانتر دژاگه و ضربه هد عالی این بازیکن، تیم ملی گل سوم را هم به ثمر رساند. آزمون که ستاره اصلی زمین بود، به درخشش خود ادامه داد و توانست در دقیقه 42 هم روی سانتر وحید امیری و یک ضربه سر زیبا دروازه گوام را برای چهارمین بار باز کند. او با دو گل و دو پاس گل تا این لحظه از بازی، ستاره بی چون و چرای زمین بود.

نیمه اول با همان نتیجه 4 بر صفر به سود ایران به پایان رسید تا در نیمه دوم همه دوباره منتظر یک بازی هجومی و زیبا از سوی تیم ملی باشند.

با شروع نیمه دوم ایران دوباره بازی هجومی اش را شروع کرد. البته بعد از دقایقی به نظر می رسید که ایران اشباع شده و دیگر علاقه ای به حمله ندارد اما درست در همین لحظات رامین رضائیان پس از ورود به زمین سانتری روی دروازه انجام داد که مهدی طارمی با یک پرش بلند توانست همین توپ را گل کند و تیم ملی را 5 بر صفر جلو بیاندازد. تا این لحظه از بازی بیرانوند بیکارترین بازیکن زمین بود.

در دقایق پایانی مسابقه ایران بار دیگر به حملاتش ادامه داد و این بار بازیکنی که تازه به زمین آمده بود گل زد. مهدی ترابی بازیکن 20 ساله سایپا که در بازی ازبکستان گل زده بود، با یک شوت زیبا که به گوشه دروازه رفت موفق شد دومین گل ملی خود را در سومین بازی ملی اش به ثمر برساند تا تیم ملی با 6 گل از حریف خود جلو بیفتد.

در نهایت بازی با همین نتیجه تمام شد تا ایران 4 امتیازی شود و با انگیزه بالا برای شکست هندی ها به این کشور سفر کند.

خبر آنلاین

 • تیم ملی فوتبال ایران

  پیراهن های تاریخ ساز فوتبال ایران

  در این داستان به پیراهن هایی می پردازیم که تیم ملی فوتبال کشورمان با به تن کردن این پیراهن…
 • کارلوس کی روش

  گزارش ESPN از کی‌روش و تیم‌ ملی ایران

  به نقل از ساکرنت، «کارلوس کی‌روش 62 ساله از زمانی که مربی تیم ملی فوتبال ایران شده موفقیت‌…
بارگذاری بیشتر مطالب مرتبط
 • کد فراگیر اتباع خارجی

  کد فراگیر اتباع خارجی

  کد فراگیر اتباع خارجی کد فراگیر اتباع خارجی یک شناسه عددی است که به اتباع غیر ایرانی اختصا…
 • بهنام صفوی درگذشت

  بهنام صفوی درگذشت

  بهنام صفوی خواننده پاپ ایرانی درگذشت. وی که از سال ها پیش دچار ضایعه مغزی بود و پس از دوبا…
 • محسن فروزان و همسرش بازداشت شدند

  محسن فروزان و همسرش بازداشت شدند

  محسن فروزان دروازه‌بان تراکتور سازی تبریز در پی اتفاقات بازی تراکتور سازی و سپید رود رشت و…
بارگذاری در انتخاب سردبیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بررسی

کد فراگیر اتباع خارجی

کد فراگیر اتباع خارجی کد فراگیر اتباع خارجی یک شناسه عددی است که به اتباع غیر ایرانی اختصا…