فوائد نوشیدن آب

بیشتر مردم می دانند نوشیدن آب در گرمای تابستان بسیار مهم است، اما نوشیدن آب در فصلی که هوا رو به سردی میرود داستان دیگری است. نوشیدن آب به عملکرد بدن و جلوگیری از سردرد کمک می کند اما اگر اینها برایتان کافی نیست، می خواهیم چهار علت که به زیبایی نیز مربوط می شود را برایتان بگوییم.

حمایت از پوست: کرم ها و ترمیم کننده های گران قیمت را فراموش کنید، نوشیدن آب یکی از بهترین کارهایی است که می توانید انجام دهید تا پوستتان تمام سال جوان و درخشان به نظر بیاید. تامین آب بدن چرخه پوست را بهبود می بخشد بنابراین ترمیم پوست کند نمی شود. اگر متوجه شدید که پوستتان بدون هیچ دلیلی دچار خشکی می شود، هر روز کمی بیشتر آب بنوشید تا این وضعیت بهبود پیدا کند.

جلوگیری از اشتها: از آنجایی که بیشتر اوقات تشنگی با گرسنگی اشتباه گرفته می شود، نوشیدن آب قبل از هر وعده غذایی کمک می کند کمتر غذا بخورید. در واقع محققان متوجه شدند افرادی که بیشترین مقدار آب را می نوشند، کمتر کالری دریافت می کنند. اگر از افرادی هستید که وقتی حوصله ندارند غذا می خورند، این تکنیک می تواند کمکتان کند.

جلوگیری از نفخ معده: اجتناب از غذاهای نمکی و لبنیات ( هنگام نفح ) می توانند تا حدودی کمک کند، اما یکی از بهترین راه ها برای اینکه مطمئن شوید بدن در خود آب احتباس نمی کند، نوشیدن زیاد آب است. شاید درست به نظر نیاید اما نوشیدن آب و تامین آب بدن باعث جلوگیری از نفخ های شدید معده می شود.

تقویت متابولیزم: می دانیم که نوشیدن آب قبل، بعد و در طول ورزش کمکمان می کند، اما باعث بیشتر سوزاندن کالری نیز می شود! در یک تحقیق مشخص شد کسانی که روزانه ۸ تا ۱۲ لیوان آب می نوشند بیشتر از کسانی که تنها ۴ لیوان آب می نوشند کالری می سوزانند.

منبع: کرمانی

بارگذاری بیشتر مطالب مرتبط
 • کد فراگیر اتباع خارجی

  کد فراگیر اتباع خارجی

  کد فراگیر اتباع خارجی کد فراگیر اتباع خارجی یک شناسه عددی است که به اتباع غیر ایرانی اختصا…
 • بهنام صفوی درگذشت

  بهنام صفوی درگذشت

  بهنام صفوی خواننده پاپ ایرانی درگذشت. وی که از سال ها پیش دچار ضایعه مغزی بود و پس از دوبا…
 • سامسونگ و ال جی بازار ایران را ترک کردند

  سامسونگ و ال جی بازار ایران را ترک کردند

  پس از خروج آمریکا از برجام و اعمال تحریم‌های اقتصادی علیه کشورمان ایران، چندی قبل شایعه لغ…
بارگذاری در انتخاب سردبیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بررسی

کد فراگیر اتباع خارجی

کد فراگیر اتباع خارجی کد فراگیر اتباع خارجی یک شناسه عددی است که به اتباع غیر ایرانی اختصا…