رنگ مو

هنگامی که رنگ مو برای اولین بار پا به بازار فروش گذاشت، مواد تشکیل دهنده آن شامل قطران زغال سنگ بود که باعث بروز واکنش های آلرژیک در برخی مردم شد. در حال حاضر رنگ موها از منابع نفتی ساخته می شوند اما هنوز هم دارای مواد قدیمی و قطران زغال سنگ هستند.

برخی مطالعات خطر استفاده از رنگ مو و ابتلا به برخی سرطان ها را مطرح کرده اند در حالی که در مطالعات دیگر به این مورد اشاره ای نشده است.

با این حال در مجموع کارشناسان پیشنهاد می کنند که برای کاهش خطر سرطان بهتر است رنگ موی کمتری در طول زمان مصرف کنید. همچنین می توانید تا زمانی که موها خاکستری نشده است از رنگ مو خودداری کنید.

نکات ایمنی که باید هنگام رنگ کردن مو رعایت کنید:

برای مدتی بیش از حد نیاز رنگ مو را روی سر نگه ندارید.
پوست سر را پس از رنگ شدن مو کاملا با آب بشویید
هنگام کاربرد رنگ روی موها دستکش بپوشید.
دستورات روی بسته رنگ مو را به دقت رعایت کنید.
فرآورده های متفاوت رنگ مو را هیچگاه با هم ترکیب نکنید.

از لحاظ نداشتن آلرژی پیش از استفاده از رنگ مو، آن را آزمایش کنید. به دستورات بروشور محصول برای انجام این آزمایش توجه کنید. مقدار اندکی از رنگ مو را پشت گوش آزمایش کنید اگر پس از دو روز نشانه های آلرژی مانند خارش، سوزش و قرمزی ظاهر نشد، تا حدی می توانید مطمئن باشید که به رنگ مو حساسیت ندارید.

هرگز ابروها و مژه ها را با رنگ مو رنگ نکنید. واکنش آلرژِی نسبت به رنگ ممکن است باعث تورم یا افزایش خطر عفونت در ناحیه چشم شود. این واکنش ممکن است به چشم شما صدمه بزند و حتی باعث نابینایی شود. ریختن اتفاقی رنگ مو به درون چشم نیز ممکن است آسیب دائمی ایجاد کند.

بارگذاری بیشتر مطالب مرتبط
بارگذاری در نمایه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بررسی

نفسیه روشن و حیوانات مورد علاقه‌اش

حیوانات مورد علاقه‌ نفیسه روشن شاید برای خیلی ها ترسناک باشد. مثلا عکس گرفتن با یک مار دور…