فیلم سینمایی «دوران عاشقی» به کارگردانی علیرضا ریسیان همزمان با اکران در سینماهای ایران در سی‌ونهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «مونترال» در کانادا روی پرده می‌رود.
نمایش «دوران عاشقی» در جشنواره «مونترال»

فیلم سینمایی «دوران عاشقی» به کارگردانی علیرضا ریسیان همزمان با اکران در سینماهای ایران در سی‌ونهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «مونترال» در کانادا روی پرده می‌رود.

به گزارش ایسنا، فیلم سینمایی «دوران عاشقی» با نام انگلیسی «Time to Love» با حضور علیرضا رئیسیان در نخستین حضور جهانی خود، همزمان با اکران در سینماهای سراسر کشور، در بخش «تمرکز بر سینمای منتخب جهان» سی‌ونهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «مونترال» در کشور کانادا به نمایش درمی‌آید.

«تمرکز بر سینمای منتخب جهان» مهم‌ترین بخش جشنواره بین‌المللی فیلم «مونترال» بعد از بخش اصلی «رقابتی بین‌الملل» به‌شمار می‌رود که فیلم‌های شاخصی از سینمای جهان در آن نمایش داده می‌شوند.

جشنواره بین‌المللی فیلم «مونترال» با نمایش بیش از ۴۰۰ فیلم از کارگردانان ۸۰ کشور جهان در چند بخش رقابتی و غیرقابتی از جمله «رقابتی بین‌الملل»، «رقابتی فیلم‌های اول»، «تمرکز بر سینمای منتخب جهان»، «استعدادهای جدید»، «مستندهای جهان»، «سینمای چین»، «سینمای کلاسیک»، «فیلم‌های دانشجویی»، «سینما در سایه ستاره‌ها»، «سینمای ما» و … در روزهای ۵ تا ۱۶ شهریور ماه امسال (۲۷ آگوست تا ۷ سپتامبر ۲۰۱۵) در شهر مونترال در کشور کانادا برگزار می‌شود.

فیلم سینمایی «دوران عاشقی» توسط بخش بین‌الملل موسسه رسانه‌های تصویری کشور به مدیریت علی قاسمی در سطح جهان پخش بین‌المللی می‌شود.

«دوران عاشقی» در نخستین نمایش خود در بخش رقابتی «سودای سیمرغ» در سی‌وسومین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم فجر روی پرده رفت و در ۱۰ بخش از جمله بهترین فیلم، کارگردانی، فیلمنامه، بازیگر نقش اول زن، بازیگر نقش اول مرد، بازیگر مکمل مرد، فیلمبرداری، تدوین، موسیقی و طراحی صحنه و لباس، کاندیدای دریافت جایزه بود که در نهایت تندیس سیمرغ بلورین بهترین فیمبرداری توسط علیرضا برازنده و تندیس سیمرغ بلورین بهترین فیلمنامه توسط رؤیا محقق را از آن خود کرد.

این فیلم در دومین حضور داخلی خود در بخش «سینمای ایران» در پنجمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم شهر هم به نمایش درآمد و در پنج بخش بهترین فیلم، کارگردانی، فیلمنامه، بازیگر نقش مکمل مرد و دستاورد فنی و هنری (موسیقی) کاندیدای دریافت جایزه بود که در نهایت فرهاد اصلانی (بازیگر) تندیس ویژه هیئت داوران این جشنواره را از آن خود کرد.

برخی عوامل فیلم سینمایی «دوران عاشقی» عبارتند از: علیرضا رئیسیان (کارگردان و تهیه‌کننده)، رؤیا محقق و مهسا محب‌علی (فیلمنامه‌نویس)، مجید میرفخرایی (مدیر هنری)، علیرضا برازنده (مدیر فیلمبرداری)، عباس رستگارپور (صدابردار)، سودابه خسروی (طراح چهره‌پردازی)، هایده صفی‌یاری ‌(تدوین)، مجید کریمی (مدیرتولید و مجری طرح)، سیدعلی هاشمی (دستیار اول کارگردان و برنامه‌ریز)، امیرحسین قاسمی (طراحی و ترکیب صدا)، ستار اورکی (موسیقی)، منصور جهانی (مشاور امور رسانه‌ای) و امید عشیری (مدیریت سایت فیلم و فضای مجازی).

در آخرین ساخته علیرضا رئیسیان، لیلا حاتمی، شهاب حسینی، فرهاد اصلانی، پرویز پورحسینی و بیتا فرهی با معرفی مینا وحید به ایفای نقش پرداخته‌اند.

( پایگاه خبری جشنواره بین المللی فیلم فجر )

بارگذاری بیشتر مطالب مرتبط
بارگذاری در تئاتر و سینما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بررسی

بهنام صفوی درگذشت

بهنام صفوی خواننده پاپ ایرانی درگذشت. وی که از سال ها پیش دچار ضایعه مغزی بود و پس از دوبا…