موسسات بدون مجوز

رئیس کل بانک مرکزی به مردم هشدار داد که فریب این نوع موسسات را نخورند و دیگری (مدیرعامل بانک پاسارگاد) به دولت و تصمیم سازان هشدار داد.

در این زمینه رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرد که اسامی تمام بانک ها و موسسه های مالی و اعتباری دارای مجوز در سایت بانک مرکزی منتشر شده است؛ مردم به موسسه هایی که اسامی آنها در این لیست نیست، اعتماد نکنند چرا که ریسک سپرده گذاری در موسسه های مالی و اعتباری غیرمجاز از دست دادن تمام سپرده است.

ولی الله سیف یادآور شد: مردم باید همیشه متوجه باشند که سرمایه گذاری در موسسه های مالی و اعتباری غیرمجاز ریسک دارد و باید برای تبعات آن هزینه پرداخت.

رئیس کل بانک مرکزی گفت: آخرین موسسه مالی غیرمجاز تعطیل شده، موسسه «میزان» بود که بانک صادرات مسئولیت آن را برعهده گرفت.

سیف به اخطارهای داده شده به موسسه های مالی و اعتباری که از اسامی ائمه معصومین(ع) استفاده می کردند، اشاره کرد و یادآورشد: هم اکنون به غیر از دو موسسه هیچ مرکز مالی و اعتباری با چنین اسامی وجود ندارد.

وی خاطرنشان کرد: موسسه «ثامن الحجج» مجوز ندارد و امید می رود که بتوان با پیگیری هایی که هم اکنون ازسوی مسئولان آن انجام می شود، مشکلات این موسسه برای دریافت مجوز برطرف شود. رئیس کل بانک مرکزی گفت: موسسه مالی و اعتباری «ثامن» نیز درحال طی مراحل قانونی برای دریافت مجوز و موافقت اصولی است.

سیف همچنین با اشاره به این که بانک مرکزی اجرای یک برنامه خروج از رکود را با تحرک بخشی به تولید درنظر دارد تا به این طریق اقداماتی را انجام دهد که منجر به تحریک تقاضا شود، اظهار کرد: یکی از اقداماتی که این بانک درنظر دارد برای حمایت از تولید انجام دهد، خرید دین اسناد ناشی از فروش مدت دار محصولات تولیدی داخلی است. به این طریق که بانک ها کارت اعتباری خرید کالای داخلی را برای متقاضیان صادر می کنند و به آنان ١٨ماه فرصت داده می شود تا اقدام به خرید کالای با دوام مصرفی تولید داخل کنند.

وی ادامه داد: حداکثر ارزش درنظر گرفته شده برای این کارت اعتباری ١٠ میلیون تومان است که متناسب با درآمد هر فرد صادر می شود.

رئیس کل بانک مرکزی به جریان تقسیط مجدد یا استمهال وام های صنایع بدهکار به سیستم بانکی اشاره کرد و گفت: یک مکانیزم وجود دارد که در سطح استان ها به ریاست استاندار شکل می گیرد و در آن نسبت به این نوع تقاضاها بررسی های لازم انجام می شود.

سیف افزود: درصورتی که پس از بررسی ها واحد صنعتی حایز شرایط باشد، می تواند از فرصت تقسیط مجدد یا استمهال استفاده کند. رئیس کل بانک مرکزی درپایان گفت: موضوع استقراض دولت از بانک مرکزی صحت ندارد.

  • ثامن الحجج

    حساب‌های موسسه «ثامن‌الحجج» مسدود شد + سند

    در شرایطی که سپرده گذاران موسسه اعتراضاتی شکل داده و با برگزاری تجمع هایی در شهرهای مختلف،…
بارگذاری بیشتر مطالب مرتبط
بارگذاری در کافه لینک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بررسی

کد فراگیر اتباع خارجی

کد فراگیر اتباع خارجی کد فراگیر اتباع خارجی یک شناسه عددی است که به اتباع غیر ایرانی اختصا…