عکس پرتره

راه کارهایی ساده برای گرفتن عکس پرتره ای بهتر.

در این مقاله با گریز از زیاده گویی در رابطه با روش های مختلف عکاسی پرتره به بخش عمده ای از مشکلاتی که عمده کاربران معمولی و عکاسان تازه کار دچار آنها می شوند می پردازیم.

مشکلات:

غبغب:

 بعضی از افراد دارای غبغب هستند و ما به عنوان کسی که وظیفه بهبود بخشیدن به ظاهر سوژه مورد نظرمان را داریم باید تلاش خود را در پنهان کردن این مورد به عمل آوریم. راه کارهای زیادی برای رفع ایم مشکل وجود دارد اما ساده ترین کار این  است که از سوژه بخواهیم کمی چانه خود را بالا بی آورد و کمی هم به جلو خم شود و ما هم کمی زاویه دوربین را بالا بی آوریم.

بینی دراز:

بینی دراز را می توان با پایین آوردن ارتفاع دوربین و بالا بردن چانه فرد ( البته نه در حدی که سوراخهای بینی مشخص شود ) انجام داد.

بینی کج:

این مساله بیشتر در آقایان وجود دارد تا خانمها اما به هر حال رفع این مشکل هم راه حل ساده ای دارد. کافیست ببینید کجی بینی در کدام سمت است و جهت موضوع را طوری نسبت به دوربین قرار دهید که کجی به طرف دوربین باشد.

سرتاس:

از بالا آوردن ارتفای دوربین جدا خودداری کنید و با پایین آوردن دوربین بیشتر توجه را به پیشانی سوژه منعطف کنید.

صورت گرد:

همه دوست دارند لاغر دیده شوند پس همیشه در مواجه با سوژه ای با صورت چاق کمی ارتفاع دوربین را از حد معمول بالاتر بگیرید.

صورت باریک و دراز:

برای عکاسی از چنین افرادی نیاز به شیوه نورپردازی است. برای افزودن به پهنای یک چهره سعی کنید ارتفاع نور اصلی را کمی پایین بیاورید و بیش از حد به دوربین نزدیک کنید تا قمت بیشتر ی از سوژه را در بر گیرد و همیشه از سوژه بخواهید تا کمی مستقیم تر به دوربین نگاه کند.

پیشانی بلند:

صرفا کاری که برای این افراد باید انجام داد کمی بالاتر گرفتن چانه و کمی پایین تر آوردن ارتفاع دوربین است.

گوش بزرگ:

افرادی با گوش های بزرگ، هیچ کس نمی خواهد گوش هایش بزرگ تر از حد معمول دیده شود. پس راه حل مناسب برای رفع این مشکل چیست. به صورت واقع بینانه کار زیادی برای رفع این عامل نیم تواند کرد. اما راه کار مطلوب این است که زاویه سوژه را در مقابل دوربین طوری بگذارید که یک گوش در پشت صورن پنهان باشد و  گوش جلویی زیر سایه پنهان باشد. و برای نورپردازی بهتر است از نورپردازی باریک استفاده شود.

عینک:

برداشتن عینک بی شک بهترین راه است اما این کار همیشه ممکن نیست چون عینک جزء لاینفک بعضی از افراد است. یکی از راه کارها گذاشتن عینکی بدون شیشه است، اما وقتی شوژه اصرار دارد تا از عینک خودش استفاده کند بهترین راه این است که کمی دسته های عینک را از گوش بالاتر قرار دهیم. با این کار در صد انعکاس نور ها روی شیشه پایین تر می آید.

چاق:

وظیفه ما بهتر نشان دادن سوژه است پس در برخورد با سوژه ای چاق چه باید بکنیم. یادتان باشد لباسهای روشن این افراد را چاق تر و لباس های تیره افراد را یکدست تر نشان می دهد. همچنین چرخاندن موضوع بیش از حد معمول به یک سمت ما را در راستای گرفتن عکس بهتر کمک می کند.

 

 

 

بارگذاری بیشتر مطالب مرتبط
 • کد فراگیر اتباع خارجی

  کد فراگیر اتباع خارجی

  کد فراگیر اتباع خارجی کد فراگیر اتباع خارجی یک شناسه عددی است که به اتباع غیر ایرانی اختصا…
 • بهنام صفوی درگذشت

  بهنام صفوی درگذشت

  بهنام صفوی خواننده پاپ ایرانی درگذشت. وی که از سال ها پیش دچار ضایعه مغزی بود و پس از دوبا…
 • سامسونگ و ال جی بازار ایران را ترک کردند

  سامسونگ و ال جی بازار ایران را ترک کردند

  پس از خروج آمریکا از برجام و اعمال تحریم‌های اقتصادی علیه کشورمان ایران، چندی قبل شایعه لغ…
بارگذاری در انتخاب سردبیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بررسی

کد فراگیر اتباع خارجی

کد فراگیر اتباع خارجی کد فراگیر اتباع خارجی یک شناسه عددی است که به اتباع غیر ایرانی اختصا…