Galaxy Note5

گلکسی نوت ۵ سامسونگ یکی از بهترین طراحی های موبایل را در میان خانواده گلکسی به خود اختصاص داده و انصافا عملکرد بسیار خوبی هم دارد. اما به تازگی در مورد قلم S Pen این دستگاه که در قسمت زیر نمایشگر در سمت راست لانه کرده شکایت هایی اعلام شده. البته این شکایت ها را نمی توان به کم کاری کمپانی سازنده ربط داد و این غول تکنولوژی کره ای در این میان تقصیر چندانی ندارد و بازتاب های رسانه ای نیز در رابطه با موضوعی ساده قدری بیش از حد پر رنگ جلو کرده اند.

ماجرا از این قرار است که قلم S Pen اگر برعکس در جای اش قرار بگیرد هم موجب خرابی خود می شود و هم به ظاهر و بدنه موبایل می تواند آسیب وارد کند. برخی از کاربران بدون توجه به سر و ته قلم، آن را به زور در جایش فشار می دهند و در نتیجه، کاملا بدیهیست که بدنه فبلت گران قیمتشان در کسری از ثانیه آسیب ببینید.

شرکت مورد بحث اما قصد ندارد برای خطایی که از بی دقتی کاربران ناشی می گردد، دستگاه های فروخته شده را تعویض یا آنها را مرجوع کند. در عوض، تمهید جالبی اندیشیده و آن چپسباندن برچسب روی صفحه نمایش دیوایس است تا به آنها در مورد نحوه صحیح استفاده از قلم هشدار و آموزش دهد.

در متن روی این برچسب نوشته شده: «سر و ته وارد کردن S Pen می تواند موجب آسیب به موبایل و خود قلم گردد. بنابراین همیشه به یاد داشته باشید استایلوس را از طرف نوک آن در جایگاه وارد کنید.»

اگر فرزند کوچکی دارید و موبایل خود را در اختیار او می گذارید یا باید قید اسمارت فون خود را بزنید یا وسیله ای ارزان تر از فبلت ۸۰۰ دلاری تان در دسترسش بگذارید تا سرگرم شود.

شرکت سامسونگ پس از دریافت شکایت ها فقط به کاربران اعلام کرد که نحوه استفاده درست از قلم در دفترچه راهنمای این دستگاه نوشته شده. اما برای اطمینان بیشتر نیزدر سری جدید تولیدات خود برچسب یاد شده را روی شیشه نمایشگر گذاشته تا به محض باز کردن جعبه، کاربر بداند چگونه باید از استایلوس این فبلت بهره بگیرد.

بارگذاری بیشتر مطالب مرتبط
بارگذاری در تکنولوژی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بررسی

نفسیه روشن و حیوانات مورد علاقه‌اش

حیوانات مورد علاقه‌ نفیسه روشن شاید برای خیلی ها ترسناک باشد. مثلا عکس گرفتن با یک مار دور…