sony xperia z5 premium

در جریان نمایشگاه IFA سونی از محصول جدی خود با نام SONY Z5 رونمایی کرد. مهمترین ویژگی این محصول که حواشی زیادی به همراه داشت. صفحه نمایش 4K سونی پریمیوم بود. اما گویا سونی درباره این مطلب صداقت کافی را به خرج نداده.

گوشی Z5 پریمیوم به عنوان اولین گوشی هوشمندی که نمایشگر 4K دارد توانست سونی را به هدف‌اش برساند. اما تنها چند روز پس از رسمی شدن این گوشی، اولین اتهامات به سونی مطرح شدند. این اتهامات حاکی از این بودند که سونی درباره‌ی وضوح تصویر 4K دستگاه جدیدش با صداقت کامل صحبت نکرده است. در بررسی‌هایی که کارشناسان انجام دادند، مشخص شد که نمایشگر Z5، درست همان‌طور که انتظار می‌رود، تعداد ۸ میلیون پیکسل دارد. اما رابط کاربری دستگاه، تنها هنگام پخش محتوای 4K از همه‌ی این پیکسل‌ها استفاده می‌کند و در غیر این صورت محتوا را با وضوح تصویر 1080p نمایش می‌دهد.

سونی بالاخره بیانیه‌ای منتشر کرده و در آن این موضوع را مورد خطاب قرار داده است:
“براساس استاندارد SID، سونی اکسپریا Z5 پریمیوم به یک نمایشگر 4K با وضوح تصویر ۳۸۴۰ در ۲۱۶۰ پیکسل مجهز است و می‌تواند تمام ویدیوها و تصاویر را با کیفیت 4K نمایش دهد. تمام محتواهای دیگر با کیفیت 1080p یا پایین‌تر نمایش داده می شوند تا سرعت عملکرد و باتری این دستگاه بهینه‌سازی شود. این ویژگی تضمین می‌کند که هرگاه شما احتیاج داشته باشید، بتوانید از کیفیت 4K بهره ببرید.”

  • sony xperia z5

    اکسپریا Z5 با صفحه نمایش 4K ؟

    بر اساس خبرهای منتشر شده احتمالا گوشی جدید سونی با صفحه نمایش 4K ارائه خواهد شد. به تاز…
  • سونی از دستبند هوشمند SmartBand 2 رونمایی کرد

    بخش موبایل سونی از نسل جدید دستبند هوشمند اسمارت بند خود رونمایی کرد. مهم‌ترین تغییر در Sm…
بارگذاری بیشتر مطالب مرتبط
بارگذاری در انتخاب سردبیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بررسی

بهنام صفوی درگذشت

بهنام صفوی خواننده پاپ ایرانی درگذشت. وی که از سال ها پیش دچار ضایعه مغزی بود و پس از دوبا…