افشین یداللهی

افشین یداللهی یکی از سرشناس ترین ترانه سرایان حال حاضر ایران صبح امروز قربانی حوادث جاده ای شد و جان خود را ازدست داد. وی خالق ترانه های ماندگار و خاطره انگیزی مثل برای آخرین بار و شب دهم و میوه ممنوعه بر اثر تصادف ساعت ۲ بامداد در آزاد راه تهران کرج – قزوین درگذشت.

توضیحات راهنمایی و رانندگی در مورد درگذشت یداللهی

سرهنگ گودرزی رئیس پلیس راه استان البرز گفت:

* حدود ساعت ۳ بامداد امروز ، یک دستگاه سواری کیا از فرعی هشتگرد وارد آزادراه کرج – قزوین شد و در خط دوم جاده به یکباره متوقف شد و در این لحظه یک دستگاه تریلی اویکو از عقب با سواری کیا برخورد کرد.

* در پی برخورد تریلی با سواری کیا که دارای سه سرنشین (دو آقا و یک خانم) بود، متاسفانه افشین یداللهی ترانه سرای کشورمان فوت کرد و همسر و برادر همسرش هم آسیب دیدند.

* کارشناسان پلیس با حضور در صحنه حادثه، علت این تصادف را توقف ناگهانی در لاین دوم از سوی راننده سواری کیا اعلام کردند.

آخرین پست اینستاگرامی افشین یداللهی
آخرین پست اینستاگرامی افشین یداللهی که در یادبود علی معلم نوشته بود

سایت موسیقی ما یاددداشتی از بهداد بابایی نوازنده سه تار درباره نحوه مرگ دکتر افشین یداللهی منتشر کرده است:

«بعضی مرگ‌ها غیر منتظره است، با این‌که مرگ غیر منتظره نیست.» این را دکتر «افشین یداللهی» همین روز گذشته در سوگِ «علی معلم» نوشت. حالا اما او خود به شکل غیرمنتظره‌ای دار فانی را وداع گفته است. او شب گذشته در منزلِ دکتر «معتمدی» – متخصص اعصاب و روان- حضور داشته و در حال بازگشت به منزلش با کامیونی که بار شکلات داشته، تصادف کرده و بلافاصله فوت می‌‌کند.

«بهداد بابایی» آهنگساز و نوازنده‌ برجسته‌ سه‌تار که دیشب را با او گذرانده، درباره‌ی این اتفاق تلخ به «موسقی ما» گفت: «شبِ گذشته ما منزل دکتر معتمدی میهمان بودیم که شب بسیار خوبی بود؛ دکتر یداللهی به همراه همسر و برادر خانمش دیرتر آمدند و برای همین بعد از رفتن میهمان‌ها بیشتر پیش ما آمد. بعد از آنکه خواستند بروند، او را مشایعت و خداحافظی گرمی کردیم. برادر خانم افشین رانندگی کرد و ایشان کنار راننده نشستند و خانمشان صندلی عقب. ناگهان صبح با خبر شدیم یک کامیون از پشت به شدت به آنان برخورد می‌کند و سر «افشین» به شیشه‌ی جلو می‌خورد و بلافاصله فوت می‌‌کنند و ظاهراً حال خانمشان هم چندان مساعد نیست و هم‌اکنون در بیمارستان یاس تهران بستری هستند.»

این نوازنده‌ی برجسته‌ی سه‌تار می‌گوید او از معدود ترانه‌سرایانی بود که آثارش مناسب اجرا در موسیقی سنتی بود: «اوعلاقه خاصی به موسیقی سنتی داشت. درگیر این هنر بود و به خوبی آن را می‌شناخت. خودش هم صدای خوبی داشت و گه‌گاه زمزمه‌ای می‌کرد. او آغشته به موسیقی سنتی بود و ترانه‌های ماندگاری در این حوزه از خود بر جای گذاشته است.»

افشین یداللهی متولد  دی ۱۳۴۷ در اصفهان بود و در ۲۵ اسفند ۱۳۹۵ درگذشت. وی پزشک متخصص اعصاب و روان بود. روحش شاد و یادش گرامی.

 

بارگذاری بیشتر مطالب مرتبط
بارگذاری در فرهنگ و هنر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بررسی

بهنام صفوی درگذشت

بهنام صفوی خواننده پاپ ایرانی درگذشت. وی که از سال ها پیش دچار ضایعه مغزی بود و پس از دوبا…