تخریب پاساژ علاءالدین

ساختمان علاءالدین یکی از معروف ترین مراکز تجاری تهران است که با قرار گرفتن در مرکز شهر یکی از اولین مقاصد برای خریداران و علاقه مندان به ابزارهای همراه و موبایل است. 

در سال ۷۴ پاساژ علاء الدین واقع در خیابان جمهوری تهران در سه فاز و با ۱۱ طبقه افتاح شد. از آغاز فعالیت این مجتمع تجاری سر و صدا پیرامون آن زیاد بود. با وجود احداث چندین و چند پاساژ اطراف آن برای رقابت هنوز علاءالدین یکی از بی رقیب ترین هاست و اکثر شهروندان تهران و حتی شهرستان ها برای خرید موبایل قصد رفتن به علاءالدین را میکنند.

تخریب پاساژ علاءالدین
شهرداری ادعا میکند که از قبل به مالکان اخطار تخریب داده است

تخلف علاءالدین در کجاست؟

طبق اعلام شورای شهر و شهرداری این پاساژ در طبقه هفتم خود پایان کار ندارد و در طبقه منفی ۳ آن که ۱۸ سال است قول تامین پارکینگ را داده بودند هنوز پارکینگی برای آن در نظر گرفته نشده همین موضوع باعث شده که بر اساس بند ۱۴ ماده ۵۵ مقرران ملی ساختمتنی ایران این ساختمان فاقد پایان کار باشد و شهرداری موظف به تخریب واحد های متخلف آن است.

تخریب پاساژ علاءالدین
گریه مالکان مال باخته علاءالدین

اما باوجود اخطارهای شهرداری مالکان این طبقات فکر نمیکردند که شهرداری بخواهد این احکام را اجرا کند. تا اینکه ساعت ۱ بامداد روز جمعه شهرداری و نیروی انتظامی با ورود به پاساژ قصد تخریب واحد ها را داشتند که با کسبه ای مواجه شدند که جلوی واحد های صنفی خود نشسته بودند و قصد جلوگیری از تخریب آن را داشتند…

ماموران اجرایی شهرداری تهران پس از چند ساعت حضور در محوطه اطراف پاساژ، با اعلام لغو حکم تخریب محل را ترک کردند.

یکی از صاحبان مغازه ها میگوید: « دو شب پیش تعداد زیادی از ماموران شهرداری وارد پاساژ شدند و بعد از برداشتن تمام دوربینهای هفت طبقه، مغازه ها ی طبقه هفتم را پلمب کردند. اما صبح جمعه وقتی به محل کار خود آمدیم با تخریب ویترینها و تخلیه اجناس از مغازه ها مواجه شدیم.»

تخریب پاساژ علاءالدین
بهت و ناباوری مالکان غرفه ها از عملی شدن وعده شهرداری

مسئولان چه میگوید؟

چمران رییس شورای شهر تهران در هشتم دی ماه خبر از تحریب واحد های غیر مجاز تجاری در طبقات سوم و هفتم این پاساژ تجاری را اعلام کرد اما هیچ وقت کسی فکرش را نمیکرد که این اعلام روزی عملی شود. این در حالیست که صاحبان مغازه های واقع در این دو طبقه اعلام کرده اند که حدود ۲۰۰ غرفه در هرکدام از این طبقات واقع شده است که صاحبان آن با هزینه ای بالغ بر هفتصد تا یک میلیارد و سیصد میلیون تومان آن را خریداری کردند. خیلی از آن ها این مبلغ را بصورت قسطی تعهد کرده اند و اکنون با تخریب مغازه هایشان عملا پول خود را از دست رفته میدانند.

تخریب پاساژ علاءالدین
مالکان ادعا میکنند که مسئولان پاساژ هنگام فروش واحد ها به آن ها اطمینان لازم را داده اند که مشکلی پیش نیاید

حواشی علاءالدین یک افسانه بی پایان

از همان سال های ابتدایی شروع به کار این پاساژ سرشار از حواشی بود و این جدید ترین حاشیه این پاساژ نیست… چرا که بعد چند روز بعد از این ماجرا صاحبان غرفه های این پاساژ با نصب بنری در ورودی آن دلیل گرانفروشی خود را اجاره های سنگین ماهی ۳۰ میلیون و ۴۰ میلیون تومانی آن اعلام کردند و ادعا میکنند که بخاطر درآوردن این اجاره باید گران بفروشند! کاسب ها که با ضرر و زیان بسیاری مواجه شده اند اکنون وعده های بسیاری که به آن ها برای درست شدن اوضاع داده می شود را باور ندارند تا حال و روز این پاساژ پر ماجرا مانند غول افسانه ای علاءالدین همچنان پر از ماجرا و داستان باشد.

تخریب پاساژ علاءالدین
دردل عجیب مالکان در علاءالدین
تخریب پاساژ علاءالدین
تلفن زوری به قیمت ۵ میلیون تومان!

نظر شما در باره این اتفاق چیست؟ به نظر شما مقصر این ماجرا کیست؟ با کافه لینک در میان بگذارید

عکس ها از حبرگزاری ایسنا و زومیت

بارگذاری بیشتر مطالب مرتبط
 • کد فراگیر اتباع خارجی

  کد فراگیر اتباع خارجی

  کد فراگیر اتباع خارجی کد فراگیر اتباع خارجی یک شناسه عددی است که به اتباع غیر ایرانی اختصا…
 • بهنام صفوی درگذشت

  بهنام صفوی درگذشت

  بهنام صفوی خواننده پاپ ایرانی درگذشت. وی که از سال ها پیش دچار ضایعه مغزی بود و پس از دوبا…
 • سامسونگ و ال جی بازار ایران را ترک کردند

  سامسونگ و ال جی بازار ایران را ترک کردند

  پس از خروج آمریکا از برجام و اعمال تحریم‌های اقتصادی علیه کشورمان ایران، چندی قبل شایعه لغ…
بارگذاری در انتخاب سردبیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بررسی

کد فراگیر اتباع خارجی

کد فراگیر اتباع خارجی کد فراگیر اتباع خارجی یک شناسه عددی است که به اتباع غیر ایرانی اختصا…