شبکه های ماهواره ای منحرف

فرهنگ مبتذل غربی که از طریق برنامه‌های ماهواره‌ای بین مسلمانان رواج یافته و گاهاً جای گزین ارزش‌های اصیل و اسلامی آنها می شود؛ مانند شیطان گام به گام از نظر اعتقادی و اخلاقی افراد را منحرف می‌کند به طوری که هر فرد خود می‌تواند ترویج کننده آن فرهنگ باشد.

متأسفانه استفاده از ماهواره -بخوانید تکنولوژی شیطانی- عادات زشتی را در جامعه ترویج می‌دهد و باعث می‌شود که گوهر تقوا از بین برود. بسیاری از شبکه‌های ماهواره‌ای منشأ فساد هستند و آثارشان بر تربیت انسان‌ها بسیار مخرب است. ظاهر زیبا، جذاب و فریبنده این دستگاه تاکنون خانواده‌های زیادی را گرفتار کرده و اگر حساسیت نشان داده نشود و مراقبت صورت نگیرد، آمار خانواده‌های گرفتار در این دام روز به روز افزایش خواهد یافت.

آرام، بی سرو صدا و نامرئی و تدریجی بودن از ویژگی‌های این جنگ نرم است که به مراتب از جنگ سخت دشوارتر است. پیشگیری و مراقبت بر عدم ابتلا به دام دشمن بسیار سودمندتر از درمان است، بنابراین باید مقابل هجمه‌های مخرب هوشیار بود.

* ماهواره در پی القای سبک زندگی شیطانی است

باید اذعان داشت که ماهواره همانند اینترنت مانند چاقو‌ی دولبه نیست که هم استفاده صحیح وهم غیر صحیح داشته باشد.در واقع ماهواره، مانند شراب است که ضررهای آن بیشتر ازمنافع آن است و درمانی در آن نیست.

در مجموع دو هزار و ۲۰۰ شبکه ماهواره ای می‌بینیم که که حدود ۱۲۰ شبکه آن فارسی زبان است و ۵۰ شبکه به طور مستقیم در دسته بندی سبک زندگی قرار می گیرند که با فرهنگ ما سازگار نیستند.

با بررسی بیشتر می‌توان دریافت که معمولا سریال های پخش شده از این شبکه‌ها، ساخت «شبکه‌های خصوصی» کشورهای کلمبیا، ترکیه و آسیای جنوب‌شرقی است که در تلویزیون‌های خودشان پخش نمی‌شود.

اکثر سریال‌ها با موضوع روابط جنسی و دوستی با جنس مخالف در “قبل” و “بعد” از ازدواج است که این مطالب را به مخاطب القا می‌کند و سبب ازبین رفتن قبح طلاق می شود.متأسفانه در پی آثار مخرب ماهواره شاهد هستیم برخی برای طلاق خود که به عنوان «بدترین حلال» تعبیر شده است، جشن هم می‌گیرند.

از میان رفتن قبح روابط زن و مرد، بی احترامی به ژدر و مادر، برگزاری جشن طلاق، سوق جوانان به داشتن خانواده‌ای بی قید “ازدواج سپید- روابط سیاه- “، بی بند و باری و بدحجابی کمترین آثار ماهواره است که این روزها شیوع ژیدا کرده است. درواقع ماهواره در پی القای سبک زندگی شیطانی است.

انجام کارهایی برای چشیدن طعم خوشحالی ظاهری و نامعقول، خیانت به شریک زندگی و پاسخ به خیانت در جواب خیانت شریک زندگی در سریال‌های ماهواره امری عادی است. از میان بردن حیا در برنامه های مکمل این شبکه‌ها تنها برای توجیه درست بودن سبک شبکه دیگر موضوعی است که به هوشیاری دشمن انجام شده است.

* ماهواره و بلوغ جنسی در کودکان

در خصوص حکم فقهی استفاده خانواده های ایرانی از ماهواره باید توجه داشت، مجوز استفاده از هر وسیله ای به نوع استفاده آن بستگی دارد، در خصوص ماهواره بهره مندی از برنامه های علمی بالامانع و دیدن برنامه هایی که فرهنگ غربی و سبک و سیاق زندگی آنها را ترویج می کند، حرام است.

دستگاه آنتن ماهواره‏اى از این جهت که صرفاً وسیله‌‏اى براى دریافت برنامه‏‌هاى تلویزیونى است که هم برنامه‌‏هاى حلال دارد و هم برنامه‏‌هاى حرام، حکم آلات مشترک را دارد، لذا خرید و فروش و نگهدارى آن براى استفاده در امور حرام، حرام است و براى استفاده‌‏هاى حلال جایز است، ولى چون این وسیله براى کسى که آن را در اختیار دارد زمینه دریافت برنامه‌‏هاى حرام را کاملًا فراهم می‌کند و گاهى نگهدارى آن، مفاسد دیگرى را نیز در بر دارد، خرید و نگهدارى آن جایز نیست، مگر براى کسى که به خودش مطمئن است که استفاده حرام از آن نمی‌کند و بر تهیه و نگهدارى آن در خانه‏‌اش مفسده‏اى هم مترتّب نمی‌شود، لکن اگر قانونى در این مورد وجود داشته باشد باید مراعات شود. (استفتائات مقام معظم رهبری)‌

با توجه به حکم شرعی ارائه شده در خصوص استفاده از ماهواره توجه به چند نکته ضروری است.

۱- اگر ماهواره، فقط برای تقویت شبکه های ایران باشد و قابلیت استفاده از شبکه های مفسده انگیز جهانی را نداشته باشد، هیچ اشکالی ندارد.

۲- اگر قابل استفاده برای شبکه های مفسده انگیز هم باشد این چند صورت دارد.

الف- اگر به خودش مطمئن نباشد و شاید استفاده حرام از آن بکند در این صورت حرام است.

ب- اگر بر تهیه و نگهدارى آن در خانه‏اش مفسده‏اى مترتّب باشد در این صورت نیز حرام است.

ج- اما اگر کسى به خودش مطمئن باشد که استفاده حرام از آن نمى‏کند و بر تهیه و نگهدارى آن در خانه‏اش مفسده‏اى هم مترتّب نمى‏شود اشکالی ندارد.

۳- همه این ها در صورتی است که از نظر قانونى در این مورد منعی وجود نداشته باشد، امّا اگر از نظر قانون منعی وجود داشته باشد باید مراعات گردد.

متأسفانه بسیاری از خانواده های ایرانی از برنامه ها و سریال هایی شبکه هایی استفاده می کنند که استحکام کانون خانواده و ریشه ارزش های فرهنگی ایرانی – اسلامی را هدف قرار داده است.

یاری رساندن و سرپرست قرار دادن کفار و الگوگیری از سبک و شیوه زندگی آنها که قطعا مقابل الگو و سبک زندگی مسلمانان است، کاری ناپسند و از نظر شرعی حرام است.

از پیامدهای سوء ماهواره تماشای خانوادگی و بدون در نظر گرفتن گروه های سنی است. کودکان و نوجوانان قربانیان بی توجهی والدین هستند چرا که دیدن برنامه های ماهواره به ویژه سریال ها، کوتاه کننده دوران کودکی و مخرب بزرگسالی آنان می شود.

از بین رفتن زمینه های تقوا در کودکان را از مهم ترین پیامدهای سوء دیدن برنامه های ماهواره ای است. کسی که زمینه های پرورش تقوا را در کودکی از دست داده باشد، در پذیرش بذر هدایت و رشد معنوی، مستعد نخواهد بود و بازکشت او به شیوه درست زندگی راحت نخواهد بود.

بلوغ جنسی زودرس، میل به ارتباط جنسی با جنس مخالف، ارتباط با همجنس و از بین رفتن عفت و حیا از پیامدهای سوء دیدن برنامه‌های ماهواره‌ای در بین کودکان و نوجوانان است و درگیر شدن با این مسائل نه تنها باعث آزار روحی و جسمی کودک شده بلکه او را از داشتن زندگی سالم زناشویی در آینده بی‌نصیب می‌کند.

* حمله به ساحت خانواده در دستور کار برنامه‌های شبکه‌های ماهواره ای

خانواده به عنوان یک نهاد اجتماعی نقش مهم در روند سعادت، شقاوت و کلیت انسان بازی می کند. در واقع این خانواده است که شخصیت فرزندان را ساخته و آنها را منطبق و سازگار با الگوهای جامعه بار می آورد، اما خانواده همیشه مادر به نگه داشت انسجام و هدایت اعضا به سمت یک هدف نیست و برخی از اوقات دچار گسست در بین اعضای خود می گردد که در نهایت این فاصله می تواند منجر به فروپاشی این نهاد بسیار مهم شود.

در سال های اخیر طلاق به مانند یک موریانه پایه های خانواده ایرانی را فروریخته و در هیچ زمانی مانند عصر حاضر جامعه ما دچار خطر انحلال کانون خانواده و آثار سوء ناشی از آن نبوده است. آیا رو به گسترش طلاق حاکی از رشد دو برابری میزان طلاق در یک فاصله زمانی ده ساله از ۱۳۷۵ تا سال ۱۳۸۵ بوده است.

یافته های تحقیقات نشان داده است که در مجموع ساختار خانواده هایی که از شبکه های ماهواره ای استفاده نمی کنند در مقایسه با خانواده هایی که از شبکه های ماهواره ای استفاده می کنند، استحکام بیشتری دارند.

دشمن می خواهد به ساحت خانواده حمله کند زیرا خانواده محور انتقال فرهنگ از نسلی به نسل دیگر است وقتی خانواده متزلزل شد این انتقال به درستی صورت نمی گیرد و زمانی که خانواده نتواند این امر را انجام دهد رسانه تربیت نسل بعد را برعهده می گیرد و گسست نسل ایجاد می شود.

حال که دشمن در جنگ سخت ناامید شده است با جنگ نرم و استحاله درونی می خواهد از قدرت موتور انقلاب بکاهد و با حیا زدایی، ایمان و باورهای دینی مردم را کاهش دهد تا درنتیجه حمایت مردم از نظام دین سالار کم شود ولی تا این لحظه به هدف خود نرسیده است. این هجوم دشمن و هزینه های فراوانی که در این زمینه انجام می شود نشان دهنده موفقیت جمهوری اسلامی در ارائه الگوی رفتاری مقتدر و صاحب سبک در دنیا است که اگر این فشار ها و تحریم ها نبود صدور انقلاب اسلامی با سرعت بیشتری صورت می گرفت.

طبق آمارهای ارائه شده توسط غربی ها در کشورهای اروپایی حدود یک سوم فرزندان متولد شده خارج از چارچوب ازدواج به دنیا می آیند، با دیدن وضعیت امروز غرب می توان ترمز این حرکت به سمت غرب را گرفت.

با راهکارهای آموزش مهارت های زندگی، آموزش سواد رسانه ای، هویت یابی، تعریف صحیح سبک زندگی اسلامی ایرانی با پیوست رسانه ای، تعمیق باورهای دینی با آموزش اصول دین، آگاه سازی خانواده و بیان اثرات مخرب شبکه های ماهواره ای، احیای خورده فرهنگ ها مانند شب نشینی ها، احیای زیارت قبور درعصر پنج شنبه ها که سبب زنده شدن یاد مرگ می شود، احیای جلسات و روضه های هفتگی خانوادگی و رزق حلال می توان با این هجمه دشمن مقابله کرد.

* استفاده از ماهواره و کاهش مطلوبیت مناسبات خانوادگی

با توجه به تغییرات صورت گرفته و رشد تکنولوژی، شاهد پیدایش رقبای جدیدی در کنار خانواده نظیر رسانه‌های ارتباط جمعی در امر جامعه پذیری افراد هستیم. در بین رسانه‌های متنوع و نوین می توان از ماهواره به عنوان یکی از پر مخاطب ترین رسانه‌ها در سراسر دنیا یاد کرد که امروزه نقش مهمی در رشد شخصیت افراد بازی می‌کند.

بر اساس نتایج بدست آمده از تحقیقات، ماهواره در بروز طلاق تأثیرگذار بوده است. بنابراین لازم است برنامه‌ریزی‌های اساسی در جهت گذران اوقات فراغت خانواده‌ها در داخل کشور تهیه گردد، تا خانواده‌ها جذب شبکه‌هایی که با قصد و بدون قصد تنها در جهت افزایش در آمد شخصی و منافع گروهی و حزبی و تخریب ارزش‌های خانواده‌ های ایرانی فعالیت می‌کنند، نشوند.

امروزه بسیاری از خانواده‌ها سعی می کنند از طریق شبکه‌های ماهواره و تلویزیون‌های کابلی ارتباطات دورن مرزی و برون مرزی خود را بسط دهند. استفاده از ماهواره موجب شده که تجربه روابط بین فرهنگی با ارزان‌ترین هزینه عملی شده و استفاده از این شبکه‌ها در سطحی فزاینده تسهیل شود، غافل از اینکه گسترش تمامی این ارتباط‌های شفاهی موجب افزایش تناقض‌ها در روابط انسانی می شود و جالب تر اینکه در این دنیای شفاف اطلاعات، به دلیل کاهش تعامل‌های رو در رو انسان‌ها بسیار کمتر از گذشته قادر به درک نیازهای یکدیگر می شوند.

از آنجایی‌که ماهواره‌ها با دقت، تعهد و وسواس خاصی سریال‌هایی را برای مخاطب ایرانی و فارسی زبان پخش می‌کنند که موضوع اصلی اکثر آنها روابط خانوادگی و زناشویی است؛ لذا این رسانه‌ها تأثیرات منفی زیادی در خانواده‌های ایرانی می‌گذارد، بنابر این هر چه میزان استفاده از شبکه های ماهواره ای بیشتر شود، مطلوبیت مناسبات خانوادگی ضعیف تر می‌شود. اصولا خانواده‌هایی که از شبکه‌های ماهواره‌ای استفاده نمی‌کنند به مراتب از مناسبات خانوادگی، روابط والدین و فرزندان و روابط زناشویی و اعتماد زناشویی بهتری در قیاس با خانواده‌هایی که از شبکه‌های ماهواره‌ای دیدن می‌کنند، برخوردارند.

از سویی کسانی‌که از شبکه‌های ماهواره‌ای استفاده می‌کنند بیشتر از طبقات بالا و پایین جامعه هستند و چون شبکه‌های ماهواره‌ای بیننده خود را با انواع رفتارهای زناشویی آزاد و بی قید و بند آشنا کرده و با تکرار آن، این روابط را در مخاطبین درونی کرده و مقدمات شکل گیری گرایشات جدید را در مخاطبین ایجاد می‌کنند، گرایشات نو پدید در اثر کثرت به ارزش و هنجاری در جامعه تبدیل می‌شوند و به صورت رفتاری ملموس در زندگی مردم بروز می‌کنند و بدین نحو گرایشات منفی ایجاد شده باعث تضعیف مناسبات خانوادگی می‌شوند و از سویی دیگر از آنجا که در طبقات بالای جامعه مطلوبیت روابط عاطفی و مناسبات خانوادگی نسبت به طبقات میان‌تر جامعه کمتر است، به همین خاطر می‌توان گفت؛ دیدن شبکه‌های ماهواره‌ای نیز این عدم مطلوبیت را تشدید می‌کنند.

* پیشگیری استفاده از ماهواره با آموزش مهارت‌های سبک زندگی اسلامی

به نظر می‌رسد اعضای خانواده در جامعه ایرانی امروز نیازمند آموزش مهارت‌های زندگی است که می توان با دادن آموزش مهارت‌های زناشویی به بهبود در روابط و مناسبات خانوادگی کمک شایانی کرده و از اثرات منفی محصولات ماهواره ای جلوگیری و یا آن را به حداقل رساند.

سازمان های فرهنگی به خصوص صدا و سیما باید به تقویت آموزه‌ها و باورهای الهی و دینی در جامعه توجه ویژه داشته باشد، زیرا که انسجام خانوادگی تأثیر فوق العاده دارد. به عبارت دیگر، باورهای دینی مهم‌ترین منبع و عامل حمایت کننده است که می تواند افراد را در برابر خطرات و امواج منفی بیمه کند.

مطالعات صورت گرفته در ایران نشان داده است که خانواده ها و به ویژه زنان ایرانی به سریال های فارسی دو بله شده که موضوع خانوادگی دارند علاقه‌مندند. به نظر می‌رسد دست‌ندکاران شبکه های ماهواره ای نیز این نکته را به خوبی دریافته و به همین جهت حجم چشم‌گیری از برنامه‌های خود را به این موضوعات اختصاص دادند.

از نظر بسیاری از کارشناسان، در عصر جهش ارتباطات، می توان جلوی ارسال امواج ماهواره و رسوخ آموزه‌ها و هنجارهای غیر خودی را در درون کانون خانواده‌ها سد کرد، اما می‌توان در پرتو ارائه مبانی هنجاری خود در رسانه‌های خاص به مقابله با شبیخون فرهنگی بیگانه پرداخت.

برای مثال می توان با ایجاد شبکه‌هایی مخصوص نمایش لباس و مد و ارائه الگوهای ایرانی – اسلامی و به نظارت اهل فن، بخش عمده‌ای از تأثیر منفی برخی از شبکه‌‌های ماهواره را تعدیل کرد.

به نظر می‌رسد باید بر لزوم غنی سازی برنامه‌های رسانه ملی تأکید کرد. در خصوص آشنایی با شبکه های ماهواره ای و محتوای مطالب آنها و … لازم است که سازمان های فرهنگی و آموزشی به برگزاری کارگاه‌های آموزش اقدام کنند.

وجود چنین کارگاه‌های آموزشی علاوه بر اینکه نوجوانان و جوانان را در جریان تکنولوژی جدید قرار می‌دهد، آنها را در جریان آسیب های ناشی از استفاده افراطی هم قرار خواهد داد. همچنین با توجه به اینکه هر چه اوقات فراغت افراد بیشتر باشد بیشتر به سمت شبکه‌های ماهواره ای کشیده می شدند، پیشنهاد می‌شود با فراهم ساختن زمنیه‌های لازم برای گذراندن اوقات فراغت افراد زمینه‌های لازم برای گذراندن اوقات فراغت، آنها را از استفاده افراطی از شبکه‌های ماهواره به سمت انجام فعالیت‌های مفید و ثمر بخش هدایت کرد.

غنی کردن کردن برنامه‌های داخلی صدا و سیما، شناختن نیازهای افراد جامعه، تعلیم، آگاهی بخشیدن و آشنا کردن اعضای خانواده با اثرات منفی و مخرب برنامه‌های شبکه‌های ماهواره‌ای توسط جامعه شناسان، روانشناسان و علما بهترین راه مبارزه با شبکه‌های ماهواره است.

* بازگشت به فرهنگ غنی اسلامی، راهی در مقابل فرهنگ مخرب ماهواره

عصر حاضر را که عصر دوم رسانه ها و یا عصر ارتباطات می‌نامند؛ پیشرفت علوم و فناوری، چنان رشد سریعی دارد که توان مقاومت در برابر آن به سختی امکان پذیر است و راه اندازی شبکه‌های متعدد ماهواره‌ای در سرار دنیا نیز می‌تواند موجب نوعی جنگ روانی عظیم شود. حتی اگر بخواهیم ابعاد منفی را نادیده بگیریم و جنبه‌های مثبت موضوع مورد بحث را که ممکن است مفید وسازنده هم باشند در نظر آوریم، باز هم این واقعیت وجود دارد که کشورهای دریافت کننده امواج، هیچ گونه نقش و دخالتی در انتخاب برنامه نخواهد داشت و این امر برخلاف اصل حاکمیت دولت‌ها در عرصه حقوق بین الملل است.

القائات شبکه های ماهواره به مخاطبان خود تا حدی زیاد تأثیر گذار است که به هیچ عنوان نمی توان ا دعا کرد بزرگسالان ازآسیب های آن مصون هستند و تنها باید نوجوانان و جوانان را در این خصوص واکسینه کرد. سریال های ماهواره ای عاملی در تحول بسیاری از خانواده های ایرانی می باشند، زمانی که اعضای خانواده ساعت ها به مشاهده برنامه های مختلف ماهواره از جمله سریال های خانوادگی می پردازند، رعایت بسیاری از ارزش ها از جمله حریم میان زن و مرد برای آن ها کم رنگ می شود؛ هم اکنون دختران و پسران جوان تحت تاثیر شبکه های ماهواره ای خیلی راحت بدون در نظر گرفتن جنس با یکدیگر ارتباط برقرارمی کنند، به گونه ای که شاهد افزایش ارتباطات نامشروع خانوادگی هستیم و ارزش هـای خانوادگـی که در پناه آن ارتباطات میان زن و مرد نامحرم محدود می شد، کنار گذاشته شده است.

با توجه به مضراتی که برای دیدن ماهواره برشمردیم و همچنین بحث مسلمان بودن و مذهبی بودن ما که مطرح می شود، خود این امر باعث می شود که ما ماهواره را نگاه نکنیم و سعی کنیم به سمت آن نرویم و الّا علاوه بر اثرات سوئی که می تواند برای جامعه اسلامی داشته باشد با اعتقادات ما کاملا منافات دارد و انسان نمی تواند به مقصد نهایی خود که ایمان به خدا باشد برسد.

آنچه مهم است یافتن راه حلی برای بازگشت به ریشه‌ها و به دست آوردن انگیزه‌هایی است که پیکر جامعه اسلامی را در برابر این گونه میکروب ها حفظ و مقاوم کند و همچنین رسیدن به راههای اساسی و بنیادی برای حل معضل مفاسد اجتماعی،به دلیل آلوده شدن به گناهان، که امری طاقت فرسا است.

در بسیاری از موارد ثابت شده که عامل اصلی عقب افتادگی مسلمین و افول تمدن آنها و تأخر در امر دین و دنیا، روی گردانی و تخلف از قوانین و مقررات الهی در زندگی است، پروردگار متعال می‌فرماید{مَن أعرَضَ عَن ذِکرِی فإنّ لَهُ مَعِیشَهً ضَنکاً و نَحشُرُه یَومَ القیَامَهِ أعمَی}(طه/ ۱۲۴). «هرکس از یاد من (و تبعیت از احکام دین) روی گردان شود، زندگی تنگ و سختی خواهد داشت».

دانلود فایل شبکه های ماهواره ای منحرف بصورت pdf

 • تحقیق ادبیات پایداری

  تحقیق ادبیات پایداری

  تحقیق ادبیات پایداری عنوان ادبیات پایداری معمولاً به آثاری اطلاق می‌شود که تحت تأثیر شرایط…
 • تحقیق درباره زبان و ادبیات فارسی

  تحقیق درباره زبان و ادبیات فارسی

  ادبیات و زبان فارسی ادبیات یکی از گونه های هنر است و کلمات ، مصالح و موادی هستند که شاعر و…
 • تحقیق زندگینامه احمد شاملو

  تحقیق زندگینامه احمد شاملو

  احمد شاملو احمد شاملو، شاعر، نویسنده، فرهنگ ‌نویس، ادیب و مترجم ایرانی، در بیست و یکم آذرم…
بارگذاری بیشتر مطالب مرتبط
 • تحقیق ادبیات پایداری

  تحقیق ادبیات پایداری

  تحقیق ادبیات پایداری عنوان ادبیات پایداری معمولاً به آثاری اطلاق می‌شود که تحت تأثیر شرایط…
 • تحقیق درباره زبان و ادبیات فارسی

  تحقیق درباره زبان و ادبیات فارسی

  ادبیات و زبان فارسی ادبیات یکی از گونه های هنر است و کلمات ، مصالح و موادی هستند که شاعر و…
 • تحقیق زندگینامه احمد شاملو

  تحقیق زندگینامه احمد شاملو

  احمد شاملو احمد شاملو، شاعر، نویسنده، فرهنگ ‌نویس، ادیب و مترجم ایرانی، در بیست و یکم آذرم…
بارگذاری در کافه تحقیق

۷۰ نظرات

 1. ناشناس

  ۱۳۹۹-۰۹-۲۵ at ۱۱:۵۳ ب.ظ

  دروغه

  1
  1

  پاسخ

 2. ABOLFAZL LOVE ATENA

  ۱۳۹۸-۱۰-۰۱ at ۸:۲۵ ب.ظ

  ماهواره که همش از اون فیلم ها که نمیگزاره

  پاسخ

 3. LOVE

  ۱۳۹۸-۱۰-۰۱ at ۸:۲۴ ب.ظ

  ماهواره خیلیییی خوبه شایدم بعضی از جا ها یک صحنه داشته باشه

  پاسخ

 4. نفس

  ۱۳۹۷-۱۰-۲۳ at ۴:۲۵ ب.ظ

  عالی بود دستتون درد نکنه

  3
  1

  پاسخ

  • نگار

   ۱۳۹۷-۱۰-۲۷ at ۲:۰۰ ب.ظ

   خوب بود.به نظر من خیلی آموزنده بود.ولی ماهواره اونقدر ها هم بد نیست.

   7
   3

   پاسخ

  • هموطن

   ۱۳۹۹-۱۱-۲۱ at ۸:۳۲ ب.ظ

   شبکه های داخلی هرکدام یک فیلم را بصورت نوبتی پخش می کند برین صورت که تا پایان هفته آن فیلم لااقل ۱۰ بار از تلویزیون پخش ش شده که بیننده را دچار حس ناخوشایند می کند بعبارت بهتر به شعور تماشاگر بنوعی توهین شده است سوال اینجاست بودجه عظیم سازمان صدا و سیما چه بر سرش آمده است

   پاسخ

 5. مهلا

  ۱۳۹۷-۱۰-۰۱ at ۸:۴۷ ب.ظ

  عالی بوددد

  3
  2

  پاسخ

 6. ناشناس

  ۱۳۹۷-۰۹-۲۸ at ۷:۵۴ ب.ظ

  خوبه. همچنان عالی هرکی ماهواره داره جمع کنه فوش ندین ل.ط.ف.ء

  4
  2

  پاسخ

 7. فاطمه

  ۱۳۹۷-۰۹-۱۲ at ۱۲:۳۵ ق.ظ

  مطالب جالب بودن کاملا موافقم ولی این موضوع هم هست که شبکه های خود ما باید اینقدر پیشرفت داشته باشن و در این باره سعی خودشون رو بکنن که برای مردم جذابیت داشته باشن و دیگه به اون سمت کشیده نشن و ماهواره ها براشون جذابیتی نداشته باشه.

  6
  3

  پاسخ

 8. محسن

  ۱۳۹۷-۰۹-۰۴ at ۷:۰۵ ب.ظ

  سلام
  عزیزان عالی بود مرسی از همایت کننده ها …..مخالفا خخخخخخخخفه شید لطفا

  3
  9

  پاسخ

 9. ناشناس

  ۱۳۹۷-۰۸-۲۷ at ۶:۲۳ ب.ظ

  من نظری ندارم چون ددسم این بود برام اصلا اینا مهم نیست ???

  10
  2

  پاسخ

  • شبانه

   ۱۳۹۷-۰۹-۱۰ at ۱:۴۹ ب.ظ

   خیلی عالی بود ممنونم از شمان عزیزان

   پاسخ

 10. اوين

  ۱۳۹۷-۰۸-۰۶ at ۱۱:۴۴ ق.ظ

  خیلی ممنونم دستتون درد نکنه ولی فکر نکنم که مردم این سایت رابخواننددرواقع برای این سایت مفید وقت ندارند

  12
  1

  پاسخ

 11. نرگس

  ۱۳۹۷-۰۱-۲۶ at ۵:۱۳ ب.ظ

  عاللللییی بود

  9
  4

  پاسخ

 12. نرگس

  ۱۳۹۷-۰۱-۲۶ at ۵:۱۲ ب.ظ

  سلام عالی بود

  9
  3

  پاسخ

 13. آیسان

  ۱۳۹۶-۱۱-۳۰ at ۶:۴۷ ب.ظ

  دسستتون درد نکنه عالییییییییییییییییییییییی بود

  10
  5

  پاسخ

  • بیتا

   ۱۳۹۷-۰۸-۲۰ at ۱۱:۱۴ ب.ظ

   واقعا عالی خوشم اومد

   9
   3

   پاسخ

 14. امیر

  ۱۳۹۶-۱۱-۰۱ at ۵:۵۲ ق.ظ

  ببینید.جلوی تکنولوژی رو نمیشه گرفت.الان موبایل از ماهواره بسیار خطرناکتر و دم دست تره.باید فرهنگ سازی بشه.من قبلا نصاب ماهواره بودم.مشکل از صدا و سیمای ماست.بنده چند بارم به دوستان عرض کرده بودم.بحث فرهنگ سازیش به کنار.چون بسیار مفصله.ولی من خودم شاهد بودم زمانیکه برنامه دورهمی یا خندوانه یا حتی بعضی از سریالهای خوب و سرگرم کننده مثل پژمان پخش میشد.وقتی در زمان پخش اینها وارد خونه مردم میشدم میدیدم که اکثر قریب به اتفاق مردم مشغول تماشای این برنامه ها هستن و ماهواره رو خاموش کردن و الانم سریال لیسانسه ها هم خوب بین مردم جا باز کرده.اگر صدا و سیما میخواد با ماهواره مبارزه کنه یکی از گزینه هاش تولید و پخش این برنامه هاست.مردم از سر ناچاری ماهواره نگاه میکنن.

  30
  5

  پاسخ

  • نفس

   ۱۳۹۷-۰۸-۱۰ at ۹:۰۸ ق.ظ

   باهات موافقم

   15
   6

   پاسخ

 15. فائزه

  ۱۳۹۶-۱۰-۲۵ at ۹:۰۰ ب.ظ

  لایککککککک??????

  9
  7

  پاسخ

 16. فاطی

  ۱۳۹۶-۰۹-۲۷ at ۱۲:۱۴ ق.ظ

  عالی بوووووود

  7
  4

  پاسخ

 17. abbas

  ۱۳۹۶-۰۹-۱۶ at ۱:۰۳ ب.ظ

  بددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددد

  11
  16

  پاسخ

 18. فاطیما

  ۱۳۹۶-۰۸-۲۷ at ۱۱:۲۶ ب.ظ

  عالی بود خیلی ممنونم

  9
  3

  پاسخ

  • ناشناس

   ۱۳۹۶-۰۹-۱۶ at ۸:۲۸ ب.ظ

   • ناشناس

    ۱۳۹۶-۰۹-۲۷ at ۷:۳۳ ب.ظ

    کی گفته اخه
    ۱

    7
    3

    پاسخ

    • نرگس

     ۱۳۹۷-۰۱-۲۶ at ۵:۱۴ ب.ظ

     ببخشید میتونی منو ببری توگروه

     7
     3

     پاسخ

     • سجاد سیف

      ۱۳۹۷-۰۱-۲۶ at ۵:۵۳ ب.ظ

      سلام کدام گروه؟

      پاسخ

  • اسنما

   ۱۳۹۷-۰۹-۰۹ at ۸:۴۸ ب.ظ

   تو بدی این خیلی هم خوبه

   پاسخ

 19. صاحب زاده

  ۱۳۹۶-۰۸-۱۳ at ۲:۴۵ ب.ظ

  خیلی خوب بود
  سپاس

  پاسخ

 20. فاطمه?

  ۱۳۹۶-۰۲-۱۴ at ۷:۱۱ ق.ظ

  سلام من یه سوال داشتم…شوهرم خیلی ماهواره میبینه احساس میکنم ک کم کم داره نظرش دربارم عوض میشه و توقعاتش میره بالا،من کمی اعتماد بنفسم پایینه و هر لحظه اگه از یکی تعریف کنه زود جبهه میگیرم و دلم میشکنه.دست خودم نیس اخه من از هر لحاظی بخودم میرسم و واسه شوهرم ارزش قاعلم،واقعا دیگه نمیدونم چیکار کنم..من ۱۹سالمه دوساله ازدواج کردم و از شوهرم ۱۰سال کوچکترم و الان یه پسر۹ماهه دارم،قدم ۱۷۶وزنم۶۵هستم اینارو گفتم بدونید زیادم بدترکیب نیستم راستش خودم نه ولی همه میگن شبیه سلناگومزی…ترخدا کمکم کنید مشکلم حل بشه دارم دیوونه میشششششم?

  پاسخ

  • سجاد سیف

   ۱۳۹۶-۰۲-۱۴ at ۱۰:۴۹ ق.ظ

   با سلام
   برای حل مشکل خوذ با یک مشاور خانواده ارتباط برقرار بفرمایید

   پاسخ

   • ليا

    ۱۳۹۶-۰۹-۲۳ at ۱۰:۱۹ ق.ظ

    افریییییییییییییییییییییییییننننننننن

    پاسخ

    • LOVE

     ۱۳۹۸-۱۰-۰۱ at ۸:۲۸ ب.ظ

     کی گفته

     پاسخ

   • ناشناس

    ۱۳۹۷-۱۰-۱۱ at ۷:۳۴ ب.ظ

    اگه ماهواره نگاه کنن لخت میشوند

    3
    2

    پاسخ

  • امیر رضا

   ۱۳۹۶-۰۹-۰۱ at ۸:۱۷ ب.ظ

   میشه یه راحتی کمکتون کرد این که کاری نداره آدمهای زیادی اینجوری بودن و درستشون کردم

   3
   3

   پاسخ

  • حالا

   ۱۳۹۶-۰۹-۱۲ at ۶:۲۳ ب.ظ

   خیلی متاسفم با یه مشاور حانواده مشورت کن

   2
   2

   پاسخ

  • لیلی

   ۱۳۹۶-۰۹-۱۸ at ۸:۲۱ ب.ظ

   ببین عزیز دلم هر روز آرایشگاه اینا برو باهاش احساسی باش ب رنگ ماهات لباس اینا برس لباسای خودنما بپوش لاک قرمز بزن سعی کن ماهواره رو از خونت جمع کنی

   2
   2

   پاسخ

   • آرام

    ۱۳۹۷-۱۰-۱۶ at ۱۱:۱۴ ق.ظ

    پنجاه درصدش اینه بقیش به خود شوهرش بستگی داره

    2
    1

    پاسخ

  • یگانه

   ۱۳۹۶-۰۹-۲۲ at ۹:۰۸ ق.ظ

   به نظر من شما به خود و همسرتان شک و تر دید داری شما با ید با همسر صحبت کنیدو مشکل را بر طررف کنید

   2
   1

   پاسخ

 21. محمدامین

  ۱۳۹۵-۰۹-۳۰ at ۳:۱۹ ب.ظ

  خووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووب

  4
  1

  پاسخ

 22. negin

  ۱۳۹۵-۰۹-۲۱ at ۱:۲۲ ق.ظ

  خوب بود

  2
  1

  پاسخ

 23. Mahsa

  ۱۳۹۵-۰۹-۱۶ at ۷:۵۳ ب.ظ

  خوب بود

  3
  1

  پاسخ

 24. جاوید

  ۱۳۹۵-۰۹-۱۴ at ۶:۳۲ ب.ظ

  متشکرم

  3
  1

  پاسخ

 25. جاوید

  ۱۳۹۵-۰۹-۱۴ at ۶:۳۱ ب.ظ

  عالیییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی و کاملللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللل جاتون رو چشم ما همیدوارم موفق شوید

  2
  1

  پاسخ

 26. شیوا

  ۱۳۹۴-۱۱-۱۸ at ۷:۲۸ ب.ظ

  اگه میشه مطالب بیشتری بزارید ولی در عین حال خوب بود. ممنونم.

  3
  1

  پاسخ

  • سجاد سیف

   ۱۳۹۴-۱۱-۱۸ at ۷:۳۳ ب.ظ

   سلام دوست عزیز
   مطالب زیادی درباره شبکه های ماهواره ای در داخل سایت آماده داریم با استفاده از گزینه سرچ بالای سایت کلمه ماهواره رو سرچ کنید و مقاله های بیشتری رو مشاهده بفرمایید
   موفق باشید

   4
   1

   پاسخ

 27. محمدرضا

  ۱۳۹۴-۱۱-۰۹ at ۸:۵۳ ب.ظ

  عالی بود خیلی ممنون استفاده کردیم لطفا مطالب بیشتری بزارید

  2
  1

  پاسخ

 28. zx6zx

  ۱۳۹۴-۱۰-۲۸ at ۷:۲۸ ب.ظ

  خیلی عالی بود⭐⭐⭐

  3
  1

  پاسخ

 29. نگار

  ۱۳۹۴-۱۰-۰۹ at ۳:۱۴ ب.ظ

  ممنون عالی بود

  3
  1

  پاسخ

 30. یه کسی

  ۱۳۹۴-۱۰-۰۴ at ۱۲:۴۸ ب.ظ

  چرت تر از این نمی شد.

  2
  2

  پاسخ

  • سجاد سیف

   ۱۳۹۴-۱۰-۰۵ at ۱۰:۰۸ ق.ظ

   ممنون از اینکه مطالب رو دنبال می کنید.

   2
   1

   پاسخ

  • gjhgjhjhj

   ۱۳۹۴-۱۰-۱۸ at ۹:۲۸ ب.ظ

   خفه شو آشغال

   2
   3

   پاسخ

  • بنده خدا

   ۱۳۹۴-۱۱-۱۴ at ۷:۳۹ ب.ظ

   کافر همه را به کیش خود پندارد.

   2
   1

   پاسخ

  • aram

   ۱۳۹۶-۱۱-۰۳ at ۶:۰۰ ب.ظ

   لایک داری هدجا چرت و پرت هست حوشتن اصلا ماهواره رو عشقه

   2
   2

   پاسخ

 31. زهره

  ۱۳۹۴-۰۹-۲۹ at ۹:۰۴ ب.ظ

  عالی وکامل بودبرای ی تحقیق عالی وکامل

  1
  1

  پاسخ

  • سجاد سیف

   ۱۳۹۴-۰۹-۲۹ at ۱۱:۰۸ ب.ظ

   ممنون از شما بابت انتخاب سایتمون

   3
   1

   پاسخ

 32. shila

  ۱۳۹۴-۰۹-۲۴ at ۶:۵۹ ب.ظ

  عالی بود مرسی خسته نباشید

  1
  1

  پاسخ

 33. نیما

  ۱۳۹۴-۰۹-۲۴ at ۶:۴۵ ب.ظ

  سلام خیلی خوب و دانستنی بود ممنون

  3
  1

  پاسخ

 34. sheida

  ۱۳۹۴-۰۹-۱۷ at ۳:۴۶ ب.ظ

  عالییییی بوووووود خیییلیییییییییی ممنون…

  2
  1

  پاسخ

  • سجاد سیف

   ۱۳۹۴-۰۹-۱۷ at ۵:۴۴ ب.ظ

   ممنون که سایت ما رو انتخاب کردید

   پاسخ

  • محمدامین

   ۱۳۹۵-۰۹-۳۰ at ۳:۱۹ ب.ظ

   خووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووب

   2
   2

   پاسخ

 35. رویا

  ۱۳۹۴-۰۹-۱۴ at ۸:۱۲ ب.ظ

  عالی و بسیار آموزنده،به خاطر زحماتتان ممنونم.

  2
  2

  پاسخ

  • سجاد سیف

   ۱۳۹۴-۰۹-۱۴ at ۸:۳۲ ب.ظ

   باعث افتخاره که مطلبمون مفید بود.

   1
   2

   پاسخ

 36. بیتا

  ۱۳۹۴-۰۹-۱۳ at ۱۱:۰۴ ب.ظ

  سایتتون بسیار عالی و آموزنده بود درود برشما و خسته نباشید (یا علی مدد)

  1
  1

  پاسخ

  • Môhâmmâđ

   ۱۳۹۶-۱۰-۰۲ at ۹:۳۰ ق.ظ

   خیلی ممنون دست شما درد نکنه خیلی آموزنده و کامل بود امید وارم که بیشتر داخل سایتتون مطلب بیشتری بزارین…?

   1
   2

   پاسخ

 37. بیتا

  ۱۳۹۴-۰۹-۱۳ at ۱۰:۴۸ ب.ظ

  بسیار عالی و آموزنده بود درود برشما و خسته نباشید (یا علی مدد)

  1
  1

  پاسخ

 38. میترا

  ۱۳۹۴-۰۸-۲۹ at ۸:۳۲ ب.ظ

  واقعا سایتتون معرکه است یه خسته نباشید حسابی برای شما که زحمت میکشی.

  پاسخ

  • سجاد سیف

   ۱۳۹۴-۰۸-۲۹ at ۸:۳۳ ب.ظ

   باعث افتخاره که از وب سایتمون استفاده می کنید

   پاسخ

   • مرضیه

    ۱۳۹۷-۰۸-۲۰ at ۱۱:۰۴ ب.ظ

    واقا عالی بود خسته نباشید

    پاسخ

    • سجاد سیف

     ۱۳۹۷-۰۸-۲۲ at ۹:۱۰ ب.ظ

     ممنونم و سلامت باشید

     پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بررسی

تحقیق ادبیات پایداری

تحقیق ادبیات پایداری عنوان ادبیات پایداری معمولاً به آثاری اطلاق می‌شود که تحت تأثیر شرایط…