امت بزرگ اسلام

قرآن کريم مسلمان را امت واحده مي نامد. زيرا همه ِ آنان آفريدگار جهان را به يگانگي مي پرستند و پيامبري و معاد را قبول و باور دارند. همچنين حضرت محمد (ص) را آخرين پيامبر خدا قرآن را کتاب آسماني و برنامه ِ عملي خود مي دانند. همه يک هدف دارند و آن اجراي احکام الهي و پياده کردن نظام توحيدي در سراسر جهان است. قرآن کريم همه مسلمانان جهان را يک امت واحده مي نامد. مرزهاي جغرافيايي و نژادي نمي توانند مسلمانان جهان را از يک ديگر جدا کند.

سران متعهد کشورهاي اسلامي نمي توانند و نبايد ساير کشورهاي اسلامي را بيگانه انگارند و به آنان بي توجه باشند. پيامبر اکرم(ص) درباره مسؤوليت و مسلمان نسبت به ساير مسلمين مي فرمايد : «هر کس که به فکر اصلاح كار مسلمان ها نباشد، مسلمان نيست.»

يگانگي مسلمانان در مقابل دشمن مشترک:

مسلمانان بايد با کمال صميمت و برادري با يکديگر زندگي کنند و در مقابل کفر واستکبار جهاني که دشمن مشترک همه مسلمانان است، يکپارچه بايستند، در چنين صورتي دشمن اسلام و مسلمين به ذلت مي افتد و هرگز نمي تواند بخشي از سرزمين بزرگ اسلام را مورد تجاوز قرار دهد، ثروت مسلمانان را به يغما ببرد؛ شرف ، عزت و فرهنگ اصيل آنان را لگدکوب کند.

بنيان گذار جمهوري اسلامي در پيام جامع خود به حجاج خانه خدا سفارش کرده اند که : «مسلمانان جهان با همراهي نظام جمهوري اسلامي ايران عزم خود را جزم کنند تا دندان هاي آمريکا (اين دولت ستمگر تجاوز پيشه) را در دهانش خرد کنند و نظاره گر شکفتن گل آزادي ، توحيد و امامت در جهان نبي اکرم باشند».

ايشان همچنين در فرمان تاريخي خود براي تشکيل بسيج مستضعفان فرمودند:

«اي مسلمانان جهان بپاخيزيد و خود را از چنگال ستمگران جنايت کار نجات دهيد و اي مسلمانان ، از خواب غفلت برخيزيد. اسلام و کشورهاي اسلامي را از دست استعمارگران و وابستگان آنان رهايي بخشيد.»

وحدت اسلامي:

جهان اسلام بايد يکپارچه و متحد باشد و اجازه ندهد بيگانگان در كارهاي کشورهاي اسلامي دخالت کنند. خداوند در قرآن مي فرمايد: «مؤمنان در برابر کافران سرسختي نشان مي دهند و در بين خود بسيار مهربان و دلسوز هستند.»

  

لینک دانلود فایل امت بزرگ اسلام pdf
بارگذاری بیشتر مطالب مرتبط
بارگذاری در کافه تحقیق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بررسی

تحقیق فواید و مضرات یک تکنولوژی در محل زندگی

تکنولوژی در کنار فواید خود مضراتی هم دارد در این نوشتار به فواید و مضرات تکنولوژی روشنایی …