bmw i8

شماری گذاری خودروی لوکس BMW i۸، قیمت این خودرو در تهران را حدود نیم میلیارد تومان افزایش داد.

ورود بی ام و “آی ۸” به کشور حرف و حدیث های زیادی را با خود به همراه داشت. این خودروی لوکس که طراحی فوق العاده آن را می توان فراتر از نسل خودروهای امروزی دانست با ورود به نمایشگاه های پایتخت ایران تمامی نگاه ها را به خود جلب کرد.

ورود این خودروی متفاوت بی ام و به نمایشگاه های اتومبیل تهران باعث شد شمار زیادی از رهگذاران و علاقمندان، این خودرو را در پشت شیشه نمایشگاه ها نه به عنوان اتومبیل بلکه به عنوان یک اثر هنری به نظاره بنشینند.

این خودرو در طی ماه های گذشته در نمایشگاه ها و سایت های اینترنتی خرید و فروش خودرو با قیمت ۱.۵ میلیارد تا یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان برچسب قیمت خورده بود ولی مشکلاتی که در راه شماره گذاری این خودرو ها با پلاک ملی به وجود آمد باعث شد تا این رقم در برخی از نمایشگاه ها کاهش هم داشته باشد.

طی هفته های گذشته اخباری مبنی بر شماره شدن این خودروی خاص منتشر و اعلام شد تعدادی از این خودروها پس از ۹ ماه پلاک ملی دریافت کرده اند.

دریافت پلاک ملی باعث شد تا قیمت این نوع خودر در بازار افزایش یابد به طوری که قیمت آن هم اکنون به ۲ میلیارد و ۲۰۰ تا ۲ میلیارد و ۳۵۰ میلیون تومان (با پلاک ملی) افزایش یافت.
بنا به گفته برخی از فعالان بازار، ۲۸ دستگاه بی ام و آی ۸ وارد کشور شده که فقط تعداد محدودی از آنها توانسته اند تا کنون مجوز شماره گذاری با پلاک ملی را دریافت کنند.

موتور این خودرو از نوع هیبریدی است و در بازارهای جهانی به قیمت حدودی ۱۳۶ هزار دلار به فروش می رسد. هم اکنون هر دلار آمریکا در بازار آزاد، معادل حدود ۳۵۰۰ تومان است.

bmw i8
bmw i8
bmw i8
bmw i8
bmw i8
bmw i8

 

بارگذاری بیشتر مطالب مرتبط
بارگذاری در کافه لینک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بررسی

کد فراگیر اتباع خارجی

کد فراگیر اتباع خارجی کد فراگیر اتباع خارجی یک شناسه عددی است که به اتباع غیر ایرانی اختصا…