لیونل مسی

لیونل مسی برنده توپ طلای ۲۰۱۵ است، این خبری بود که ظاهرا چند لحظه به اشتباه در خروجی سایت فیفا قرار گرفت و به سرعت حذف شد.

روز گذشته خبری در منابع موثق ورزشی بازتاب یافت و در تصویری که از سایت فیفا منتشر شده بود، برنده توپ طلای ۲۰۱۵ در بخش مردان و زنان معرفی شد که بنابر این خبر، در بخش مردان این عنوان به لیونل مسی رسیده و در بخش زنان نیز زیلیا ششیچ صاحب توپ طلا شده است.

 این خبر به سرعت بعد از ظهر چهارشنبه پخش شد و بازتاب آن در منابع معتبر ورزشی نشان می دهد که خبر را باید درست دانست و لیونل مسی را برنده توپ طلای سال گذشته به حساب آورد. البته این خبر خیلی عجیبی نبود و اکثریت قریب به اتفاق کارشناسان و علاقه مندان دنیای فوتبال هم پیش بینی می کردند که با توجه به درخشش مسی در فصل گذشته، این ستاره آرژانتینی برای پنجمین بار برنده توپ طلای جهان خواهد شد، نکته عجیب اما اینجاست که چرا در چنین زمانی برنده شدن لیونل مسی مشخص شد یا به عبارت دیگر لو رفت.

در مورد لو رفتن خبر برنده توپ طلای فوتبال مردان و همچنین فوتبال زنان در سال ۲۰۱۵، می توان چند سه سناریو را در نظر گرفت. اول اینکه واقعا فیفا به اشتباه خبر را منتشر و خیلی زود هم آن را پاک کرده است. دوم اینکه منابعی که این خبر را بازتاب داده اند، به اشتباه عمل کرده باشند و چنین چیزی اتفاق نیافتاده باشد، همانطور که خود سایت فیفا هم این مسئله را تکذیب کرده و لو رفتن نتیجه نهایی توپ طلا را منکر شده است. سوم اینکه سایت فیفا و مسئولان برگزاری توپ طلا عامدانه و از قصد خبر برنده نهایی توپ طلا را منتشر کرده اند.

در این میان دلایلی وجود دارد که شاید بتوان گفت سناریوی سوم – اگرچه بدبینانه است – به واقعیت نزدیکتر باشد. هر چند به طور قطع نمی توان این مسئله را مشخص کرد یا حداقل تا چهار روز دیگر و برگزاری مراسم گالا باید صبر کرد.

توپ طلا
توپ طلا

یکی از دلایل این است که توپ طلا و جو مربوط به ان امسال چندان داغ نیست چرا که همانطور که گفته شد، اکثریت فوتبالدوستان مسی را برنده توپ طلا ۲۰۱۵ می دانند. حتی خود سایت فیفا هم این مسئله را بطور تلویحی تایید می کند و شانس برنده نشدن مسی در رقابت توپ طلای ۲۰۱۵ را ۱ به ۳۳ می داند. در بخش زنان هم برنده شدن ششیچ قطعی به نظر می رسد و بازیکن تیم ملی آلمان و بهترین بازیکن سال ۲۰۱۵ اروپا، در سالی که در سن ۲۷ سالگی بازنسشته شد، توپ طلا را هم احتمالا از آن خود کرده است.

به همین دلیل با مشخص شدن مسی به عنوان برنده قطعی در بخش مردان که اکثریت جذابیت توپ طلا هم از آن نشات می گیرد، اکنون فضای توپ طلا می تواند به شکل دیگری داغ شود و رونق بگیرد.

در خبری که برنده توپ طلا را مشخص کرده، اثری از نفر دوم و سوم نیست و معلوم نیست که نیمار و رونالدو که دو نامزد دیگر لیست نهایی توپ طلا هستند، کدام یک در رده بالاتر ایستاده اند.  دوم شدن اگرچه شاید برای این دو بازیکن اهمیت زیادی نداشته باشد، اما از یک طرف طرفداران پرشمار کریس رونالدو اصلا دوست ندارد که ستاره محبوبشان را این بار پشت سر دو ستاره از بارسلونا ببینند و از طرف دیگر قرار گرفتن نیمار بالاتر از برنده دو دوره قبل توپ طلا یعنی رونالدو، نشان از اوجگیری سریع این مهاجم برزیلی دارد و از هم اکنون خیلی ها روی نیمار به عنوان برنده توپ طلای سال ۲۰۱۶ حساب ویژه ای باز کرده اند و پیشی گرفتن از رونالدو، در این میان می تواند یک قدم بزرگ برای این ستاره جوان باشد و خیلی زودتر به محبوبتر شدن او هم کمک کند. بنابرین، امسال شاید رقابت اصلی نه بر سر برنده که از قبل مشخص است، بلکه بر سر عنوان دومی باشد، جایگاهی که با توجه به عملکرد نسبتا خوب رونالدو و نیمار در فصل گذشته معلوم نیست به کدام یک برسد.

کریستیانو رونالدو
کریستیانو رونالدو

در هفت دوره گذشته توپ طلا همواره رقابت بین مسی و رونالدو بود و این دو ستاره به ترتیب ۴ و ۳ بار این جایزه را از آن خود کرده اند. هفت بار پیروزی پیاپی این دو، توپ طلا را برای خیلی ها تکراری کرد و اکنون با مشخص شدن اینکه لیونل مسی برنده توپ طلای ۲۰۱۵ است، مراسم گالا را می توان به شکل دیگری و از زاویه متفاوتی تماشا کرد. این بار واکنش ها، برخوردها و … می تواند متفاوت از سال های پیش باشد چرا که همه می دانند که برنده چه کسی خواهد بود. برخورد مسی و رونالدو بخصوص در این میان تماشایی است و در شرایطی که ستاره پرتغالی امسال حتی به اعتراف خودش هم شانسی ندارد، حضور او در مراسم توپ طلا این بار از جنس دیگری است. هنوز خاطره آن si معروف سال گذشته رونالدو و خوشحالی بی اندازه او از خاطر فوتبالدوستان نرفته است، اما این بار رونالدو با اطمینان از اینکه برنده نخواهد بود قدم به مراسم خواهد گذاشت و حتی مانند زمان چهار دوره برنده شدن مسی، اعتراض نخواهد کرد که توپ طلا از قبل هماهنگ و مشخص شده است. او احتمالا این بار با اندوه کمتری و خیلی راحت تر به مسی تبری خواهد گفت. در طرف دیگر هم ستاره سر به زیر آرژانتینی به قوت قلب و روحیه بالا خود را برای بالا بردن توپ طلا آماده می کند و احتمالا از هم اکنون جشن برنده شدن خود را حداقل در ذهنش آغاز کرده است. شاید اکنون دو بارسایی حاضر در لیست نهایی توپ طلا، امیدوار باشند که با پشت سر گذشتن رونالدو، یک جشن حسابی و تمام بارسایی در مقابل چشمان رونالدو و طرفدارانش در مراسم گالا بپا کنند، بخصوص که یکی از این کاندیدا ها هم نیمار بازیگوش است که جذابیت توپ طلا امسال را علی رغم مشخص بودن برنده اش، به شکل متفاوتی افزایش می دهد.

 • قرعه کشی جام جهانی 2018

  ایران در میان آتش جام جهانی

  قرعه کشی جام جهانی ۲۰۱۸قرعه کشی جام جهانی ۲۰۱۸قرعه کشی جام جهانی ۲۰۱۸ سرانجام قرعه کشی جام…
 • بولینگ - کافه لینک

  بولینگ

  بولینگ بولینگ ورزشی است که بازیکنان در آن برای به دست آوردن امتیاز باید توپ بولینگ را روی …
 • رونالدو مرد سال فیفا 2016

  کریس رونالدو مرد سال ۲۰۱۶ فیفا شد

      خبر مرد سال شدن رونالدو دیگر برای خود رونالدو هم چیز جدیدی نیست وی امشب بازه…
بارگذاری بیشتر مطالب مرتبط
بارگذاری در کافه لینک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بررسی

کد فراگیر اتباع خارجی

کد فراگیر اتباع خارجی کد فراگیر اتباع خارجی یک شناسه عددی است که به اتباع غیر ایرانی اختصا…