کیمیای تاریخی

کیمیا علیزاده کیست؟

کیمیا علیزاده تکواندو کار شایسته ایرانی توانست برای اولین بار در طول تاریخ ادوار المپیک بعنوان یک زن ایرانی موفق به کسب مدال المپیک شود.

کیمیا متولد ۱۹ تیر ۱۳۷۷ در حالی که چند روز از ۱۸ سالگی اش را پشت سر گذاشته بود در وزن ۵۷ کیلوگرم در تیم تکواندوی ایران موفق شد اولین مدال المپیکی زنان ایرانی را بدست بیاورد و نامش را برای همیشه در تاریخ ماندگار کند.

کیمیا در حال تست مدال برنز و اطمینان از اصل بودن آن

کیمیا در حال تست مدال برنز و اطمینان از اصل بودن آن

مسیر کسب مدال چگونه بود؟

کیمیا در دور اول در مسابقه ای نزدیک با حریف کرواسی موفق شد وی را شکست بدهد و در دور بعد در حالیکه از حریف اسپانیایی خود جلو بود در راند آخر بازی را با نتیجه نزدیک ۷-۸ مسابقه را واگذار کرد .با توجه به برد رقیب اسپانیایی کیمیا یعنی کالوا گومز در مقابل تکواندو کار مصری هدایا ملک و صعود به فینال، کیمیا در مرحله شانس مجدد برای برنز توانست با شکست حریف تایلندی به مصاف آخرین حریف خود از کشور سوئد رفت.

کیمیا روی سکوی المپیک

کیمیا روی سکوی المپیک

در این مسابقه حساس کیمیا با یک بازی زیبا و حساب شده توانست رقیب سوئدی خود را ۵ بر صفر در مقابل حریف سوئدی خود به پیروزی برسد تا برای اولین بار در تاریخ مدال المپیک زنان ایران به کیمیا علیزاده عزیز برسد.

کیمیا بعد از برد حریف سوئدی

کیمیا بعد از برد حریف سوئدی

مهرو کمرانی بعنوان سرمربی تیم ملی تکواندوی زنان کشورمان، هدایت کیمیا علیزاده را در بازی‌های المپیک ریو ۲۰۱۶ برعهده داشت.

مهرو کمرانی مربی کیمیا علیزاده

مهرو کمرانی مربی کیمیا علیزاده

POST A COMMENT.