خانه انتخاب سردبیر چشم در چشم با نهنگ ۶۰ تنی + عکس

چشم در چشم با نهنگ ۶۰ تنی + عکس

۰
0
111

عکاس امریکایی که برای گذران تعطیلات همراه خانواده خود به سواحل جمهوری دومنیکن رفته بود این شانس را پیدا کرد که از نزدیکترین فاصله ممکن از یکی از بزرگترین جانداران روی زمین عکاسی کند.

“پیتر آلینسون” عکاس امریکایی اهل مریلند که به خاطر عکاسی از دنیای زیر آب شناخته شده است و عکس‌هایش در نشنال جئوگرافی منتشر می‌شود در تازه ترین عکس‌هایش از جهان اعماق اقیانوس توانست بزرگترین نهنگ دندان دار روی زمین را از نزدیکترین فاصله عکاسی کند.
او که همراه با خانواده خود به سواحل جمهوری دومنیکن در اقیانوس اطلس رفته بود طبق معمول با دوربین عکاسی مخصوص خود در زیر آب مشغول عکاسی بود که متوجه حضور بزرگترین جاندار روی زمین یعنی نهنگ عنبر شد که به آرامی به او و گروه همراهش نزدیک می‌شد.
نهنگ‌ عنبر که با طول متوسط ۱۸ متر، وزن معادل ۶۰ تن به اندازه ۱۳ فیل افریقا وزن دارد یکی از بزرگترین جانداران روی زمین است که در آب‌های گرم و معتدل اقیانوس‌ها زندگی می‌کنند. نهنگ عنبر به خاطر اینکه از سرش ماده‌ای روغنی عنبر ترشح می‌شود به این نام شهرت یافته است. آنها گرچه می توانند تا عمق هزارمتری پائین بروند اما معمولا پس از یک ساعت شنا کردن به سطح آب می‌آیند.
شانسی که عکاس آلینسون آورد این بود که درست در همان موقع که مشغول عکاسی در آبهای اقیانوس اطلس بود یکی از این نهنگ‌ها به آنها نزدیک شد. عکس‌هایی که او از نزدیکترین فاصله با این جاندار غول پیکر برداشته جدا از نشان دادن اندازه باورنکردنی و رفتار دوستانه او با انسان‌ها زیبایی خیره کننده دارد.
نهنگ عنبر
نهنگ عنبر
نهنگ عنبر
نهنگ عنبر
نهنگ عنبر
نهنگ عنبر
نهنگ عنبر
نهنگ عنبر
نهنگ عنبر
نهنگ عنبر
نهنگ عنبر
نهنگ عنبر
نهنگ عنبر
نهنگ عنبر
نهنگ عنبر
نهنگ عنبر
نهنگ عنبر
نهنگ عنبر
نهنگ عنبر
نهنگ عنبر
  • نهنگ عنبر

    لاشه نهنگ های عنبر در ساحل انگلیس

    امواج آب لاشه دو نهنگ غول پیکر را به ساحل شهر اسکگنس در انگلیس و مردم شهر را برای گرفتن عک…
  • آمار فروش فیلم‌ها در سینماهای کشور

    تازه‌ترین آمار فروش فیلم‌های در حال نمایش در سینماهای کشور تا شب گذشته (29 مرداد) از سوی پ…
دیدن مقالات بیشتر
بارگذاری توسط صابر
بارگذاری در انتخاب سردبیر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این نوشته را هم ببینید

نخل طلای کن برای شهاب حسینی و اصغر فرهادی

شهاب حسینی به عنوان بهترین بازیگر مرد جشنواره فیلم کن برگزیده شد. بازی درخشان حسینی در فیل…