خانه انتخاب سردبیر سوسن رشیدی دختر عشایر و آرزوهای بزرگ

سوسن رشیدی دختر عشایر و آرزوهای بزرگ

۰
5
865
سوسن رشیدی

شاید هر جای دیگر دنیا این اتفاق یک شگفتی بزرگ محسوب میشد و کمتر کسی حتی حاضر به باور کردن آن بود. اما اینجا ایران است کشور عجایب و شگفتی های روزمره. جایی که یک دختر کوچ نشین با کمترین امکانات هم میتواند به قهرمانی یک رشته رزمی برسد، آنهم نه یکبار و دو بار سوسن ۱۱ بار قهرمان کیک بوکسینگ کشور شده و اکنون چشم به مدال جهانی دارد.

سوسن رشیدی دختر کوچ نشین لر که با تمام سختی‌ها از تمرین باز نایستاد از حبس خانگی توسط خانواده گرفته تا طی کردن مسیر سه ساعته برای رسیدن به باشگاه و مشکلات مالی نتوانست جلوی استعداد بی نظیر این دختر را بگیرد و او در اولین مسابقه استانی خود هم با اینکه تنها یکماه از شروع ورزشش میگذشت مدال طلا گرفت.

سوسن رشیدی که خانواده اش وی را سحر صدا می زنند متولد ۱۳۷۱ در شهر کرمانشاه می باشد. وی یک خواهر بزرگ تر از خود داشته که متولد ۱۳۶۹ بوده اما چند ماه بعد از تولدش فوت می کند و طبق رسم روستاها در آن سال ها شناسنامه خواهر فوت شده را برای سوسن رشیدی استفاده می کنند و به این ترتیب سن سوسن رشیدی در شناسنامه ۲ سال بزرگ تر از سن واقعی اش است. وی تا مقطع دیپلم تحصیلات خود را ادامه داده است.

وی ۵ خواهر و ۲ برادر دارد و فرزند دوم خانواده می باشد. خانواده سوسن رشیدی از عشایر کرمانشاه هستند و تمام دوران کودکی خود را در ایل زندگی کرده است. به دلیل شرایط زندگی مدام در حال کوچ بین کرمانشاه و خوزستان هستند. خانواده سوسن رشیدی دامدار هستند و برای کسی دامداری می‌کنند. ۶ ماه کرمانشاه هستند و ۶ ماه در خوزستان…»

دختر کوچ‌نشین از ایل (زوله) عشایر کرمانشاه، یازده دوره قهرمان کیک بوکسینگ زنان کشور است و در حال حاضر برای مسابقات برون‌مرزی تمرینات سخت و فشرده‌ای را انجام می‌‍دهد.با وجود سختی‌های زندگی کوچ‌نشینی و رفت و آمد فصلی در بین استان‌های کرمانشاه و خوزستان و از طرف دیگر مخالفت‌های خانواده، سوسن همواره با عشق و علاقه به ورزش خود ادامه داده است.
در ادامه آلبوم تصاویر زندگی سوسن رشیدی را تماشا بفرمایید

عکس ها : تسنیم

دیدن مقالات بیشتر
 • راه‌کارهایی برای فراموش کردن شکست عشقی

  راه‌کارهایی برای فراموش کردن شکست عشقی

  راه‌کارهایی برای فراموش کردن شکست عشقی عشق مفهوم بزرگی است اما مانند تمام کارهای انسانی حت…
 • معجزات حضرت موسی

  تحقیق معجزات حضرت موسی

  معجزات حضرت موسی طبق آیات قرآن، حضرت موسی(ع) شش معجزه برای قوم خود آشکار کرد و این معجزات،…
 • تاریخچه ساعت - کافه لینک

  تحقیق درباره تاریخچه انواع ساعت

  تاریخچه انواع ساعت ساعت با فرم نوین ۲۴ ساعتی حداقل از قرن پانزدهم مورد استفاده بوده است؛ ح…
بارگذاری توسط سجاد سیف
بارگذاری در انتخاب سردبیر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این نوشته را هم ببینید

راه‌کارهایی برای فراموش کردن شکست عشقی

راه‌کارهایی برای فراموش کردن شکست عشقی عشق مفهوم بزرگی است اما مانند تمام کارهای انسانی حت…