سهراب پورناظری

آلبوم «شبگرد کولی باد» با هنرمندی سهراب پورناظری مشتمل بر دونوازی تنبور و دودوک با استفاده از فضاهای موسیقی تنبور و موسیقی ارمنی در بازار موسیقی منتشر می شود.

این آلبوم بداهه‌نوازی در مقام اصفهان و نوا با استفاده از فضاهای موسیقی تنبور و موسیقی ارمنی است. پورناظری در این اثر تنبور نواخته و روبیک آروسیان نوازندگی دودوک را برعهده داشته است، ضمن آنکه شهاب پارنج و حسین ذهاوی نیز پرکاشن این اثر را نواخته‌اند.

«شبگرد کولی باد» سال ۸۹ در لس‌آنجلس ضبط شده که طی روزهای آینده توسط شرکت «ایران‌گام» به بازار می‌آید.

او چند اثر نیز آماده‌ انتشار دارد که از جمله‌ آنها می‌توان به «آیینه‌ها» اشاره کرد. این آلبوم موسیقایی نیز به زودی منتشر می شود.

پورناظری همچنین اوایل سالِ جاری، اجراهای متفاوتی در خارج از ایران داشته است که اجرا در سالن اپرای شهر رنس فرانسه و همچنین تئاتر گابریل دورزیات شهر اپرنی این کشور از جمله‌ آنهاست.

این نوازنده و آهنگساز در این اجراها، پروژه‌ «سرزمین» را روی صحنه برد، پروژه‌ای موسیقایی که بر اساس موسیقی سرزمین های کردنشین و با گویش های مختلف زبان کردی ساخته و تنظیم شده بود.

این اثر همچنین در کشورهای فرانسه، بلژیک، هلند و اتریش اجرا شدند. برگزاری کنسرت همراه با گروه موسیقی «شمس» در تئاتر شهر پاریس نیز از دیگر اجراهای این نوازنده و آهنگساز است.

جام جم

بارگذاری بیشتر مطالب مرتبط
بارگذاری در انتخاب سردبیر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بررسی

سکانس آخر عزت الله انتظامی؛ محرمانه تهران

خبر کوتاه بود، عزت الله انتظامی درگذشت. بازیگر ۹۴ ساله ای که هرکسی از نقش‌هایی که او بازی …