سایت همگام آموزش و پرورش هدایت تحصیلی یا شکنجه تحصیلی

آموزش و پرورش ایران امسال برای هدایت.  تحصیلی دانش آموزان از طریق سایت همگام آموزش و پرورش اقدام به ارزیابی علایق آن ها نمود.

به این صورت که دانش آموزان با ورود به یکی از ساب دامین های آموزش و پرورش به نام hamgam.medu.ir و با پاسخ دادن به سوالات ارزیابی تحصیلی میزان علایق و استعدادشان پایش میشود. در ابتدا طرح بسیار کاربردی و هوشمندانه به نظر می آید اما مانند همیشه در هنگام اجرا چند مشکل نه چندان کوچک دانش اموزان را آزار خواهد داد.

در ابندا آموزش و پرورش با توجه به این ابعاد اجرای طرح در سطح کشور است باید زیر ساخت مناسب برای میزبانی تعداد دانش آموزان بالایی که در سطح کشور به سایت مراجعه میکنند را می نمود. این مشکل میتوانست با یک زمان بندی ساده براحتی پشت سر گذاشت که متاسفانه با توجه به هجوم دانش آموزان به سایت ساعات زیادی سایت از دسترس خارج گشته و باعث استرس و نگرانی دانش اموزان شد.

در ادامه بسیاری از دانش آموزان، آموزش لازم را برای کارکردن با این سامانه آنلاین را نداشتند و هنگام کار با سامانه در ساعاتی که سامانه پاسخگوی سیل مراجعان بود نمیتوانستند بدرستی از آن استفاده کنند. با توجه به امکانات کم مدارس و اینکه فرصت و نیروی آموزش تک به تک به دانش آموزان وجود نداشت بیشتر بار مسئولیت آموزش کار با سایت به عهده متصدیان زحمت کش کافی نت ها افتاد تا با راهنمایی دانش آموزان آنان را در اجرای برنامه آموزش و پرورش یاری رسانند.

این مشکل هم با چاب راهنمای استفاده از سایت و در اختیار قرار دان آن به دانش آموزان قابل حل بود.

در نهایت با توجه به اینکه این طرح در سطح ملی برای دانش آموزان اجرایی شده است بهتر بود که زیر ساخت های مناسب برای اجرای آن و آموزش های لازم برای اجرای آن در نظر گرفته میشد تا هم شاهد پیشرفت تکنولوژیک در یکی از مهم ترین و کلیدی ترین وزارت خانه های کشور باشیم و هم دانش آموزان در سطح بهتری قابلیت بروز استعداد هایشان را دارا میشدند.

Website Comments

 1. دانش آموز بیچاره(موش آزمایشگاهی)
  پاسخ دادن

  این زمانی میتونه خوب باشه که سایت اماده باشه و همه در همه جای کشور امکان دسترسی به اینترنت و کامپیوتر داشت باشن نه با این سایت مزخرف و وضعیت اینترنت و…
  دو هفت است علافیم با استرس امشبم که سایت گم شده اصلا پیدا نمیشه یا خودش پسورد عوض میکنه ما رو میندازه تو دردسر یا وارد سایت نمیشه اصلا الان دو هفته است تو هیچ ساعتی وارد نمیشه دو هفته است وقت ما رو گرفته نمیذاره بخوابیم شب ها
  خوب وقتی امادگیش و ندارین چرا ما رو بدبخت میکنین

 2. عباس کریمی
  پاسخ دادن

  من در رابطه با آزمون هدایت تحصیلی انترنتی با مدیران ومسوالان موافقم چون باعث بروز شدن دانش آموزان میشود

POST A COMMENT.