جیمز باند

جیمز باند نام شخصیت خیالی داستان‌های جاسوسی می‌باشد که در سال ۱۹۵۲ توسط نویسنده انگلیسی, یان فلمینگ خلق شده است و در دوازده رمان، دو داستان کوتاه و مجموعه‌ای از فیلمهای سینمایی حضور می‌یابد. در مجموعه داستان‌های جیمز باند، وی مأمور کارکشته سازمان مخفی MI6 انگلیس می‌باشد و شماره ویژه سازمانی او و اسم رمز خاصش “۰۰۷” است.

تاکنون ۲۲ فیلم از مجموعه فیلم‌های جیمز باند ساخته شده و بر پرده سینماها رفته است و به تازگی، بیست و دومین فیلم از این سری نیز در سینمای هالیوود در دست تولید می‌باشد.

ویژگی‌های شخصیتی

باند نمونه جاسوس انگلیسی نوعی زمان جنگ سرد بوده و هست که امروزه – حتی پس از پایان جو آن دوران – هنوز با همان ویژگی‌های شخصیتی در فیلم‌های سینمایی ظاهر می‌شود. او با معیارهای خاص قهرمانان داستان‌ها و فیلم‌های سینمایی جاسوسی آن دوران، متشخص، خوش‌لباس، خوش صحبت و توانا در جذب زنان است که از او قهرمانی متفاوت با قهرمانان خیالی سینما و ادبیات عامه‌پسند آمریکا می‌سازد.

وی همواره خود را با شیوه‌ای منحصر بفرد به دیگران معرفی می‌کند. او معمولاً برای گفتن نام‌اش جمله «باند…جیمز باند» را با تاکید بر روی نام خانوادگی‌اش و مکثی که گویی برای تأثیر بیشتر کلام گنجانده شده است، می‌گوید.

او از ابزارهای نوین و معمولاً غیرعادی‌ای که متخصص فناوری در سازمان متبوع باند – «کیو» – آنها را می‌سازد، در ماموریت‌های خود استفاده می‌کند.

پس از پایان جنگ سرد

سازندگان فیلم‌های مجموعه جیمز باند پس از فروپاشی شوروی و پایان جنگ سرد، به موضوعات دیگری چون تروریسم (در مورد شورشیان چچن)، سلطه جهانی (در مورد چین) و… می‌پردازند و به‌نظر می‌رسد این شخصیت با توجه به پایان‌یافتن مناسبات جاسوس‌پرور دوران جنگ سرد بطور کلی رو به افول باشد.

  

لینک دانلود فایل جهان پهلوان pdf
بارگذاری بیشتر مطالب مرتبط
بارگذاری در کافه تحقیق

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بررسی

تحقیق فواید و مضرات یک تکنولوژی در محل زندگی

تکنولوژی در کنار فواید خود مضراتی هم دارد در این نوشتار به فواید و مضرات تکنولوژی روشنایی …