وام کالا
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی وعده تازه‌ای برای توزیع آزمایشی این کارت‌ها برای بازنشستگان ۲ استان کشور طی چند روز آینده مطرح کرده است.

به گفته علی ربیعی، در روزهای آینده، کارت اعتباری بازنشستگان تأمین اجتماعی به‌طور آزمایشی در ۲ استان و در مرحله بعد توزیع کارت بین بازنشستگان صندوق بازنشستگی توزیع می‌شود. این کارت‌ها یکبار مصرف نبوده، پس از هر خرید دوباره شارژ می‌شود و بازپرداخت این تسهیلات با بهره ۱۲درصد است. بازنشستگان می‌توانند با مراجعه به اتحادیه‌ها و فروشگاه‌های بزرگ همچون سپه، رفاه، شهروند و فرهنگیان کالای خود را خریداری کنند.

وی دایره شمول کارت‌های اعتباری برای بازنشستگان را حدود ۴میلیون نفر شامل ۲میلیون‌و۷۰۰ هزار بازنشسته تأمین اجتماعی و یک‌میلیون‌و۳۰۰ هزار بازنشسته صندوق کشوری قلمداد و درباره مبلغ کارت‌های اعتباری خرید بازنشستگان اعلام کرد: این کارت‌ها به میزان یک‌سوم حقوق ضرب در ۱۲شارژ می‌شود. ربیعی در مورد صدور کارت خرید کالاهای ضروری برای زوج‌های جوان نیز گفت:

توزیع کارت خرید زوج‌های جوان پس از فراخوان ثبت نام توسط بانک مرکزی آغاز می‌شود و این کارت‌ها قابل استفاده برای خرید کالاهای ضروری است. پیش از این احمد میدری، معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز درباره جزئیات طرح کارت اعتباری خرید کالا اعلام کرده بود، در مرحله نخست بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی و بازنشستگان صندوق کشوری تحت پوشش این طرح قرار داشته و اولویت نخست در اجرای این طرح برای این دو گروه اجتماعی است اما تلاش داریم تا کسانی که حق بیمه پرداخت می‌کنند ازجمله کارگران ساختمانی تحت پوشش این طرح قرار گیرند.

بارگذاری بیشتر مطالب مرتبط
 • قرعه کشی جام جهانی 2018

  ایران در میان آتش جام جهانی

  قرعه کشی جام جهانی ۲۰۱۸قرعه کشی جام جهانی ۲۰۱۸قرعه کشی جام جهانی ۲۰۱۸ سرانجام قرعه کشی جام…
 • پایان داعش

  پایان یک کابوس

  پایان داعش گروه تروریستی داعش آخرین پایگاه خود را در سوریه از دست داد تا با این خبر که داع…
 • راه‌کارهایی برای فراموش کردن شکست عشقی

  راه‌کارهایی برای فراموش کردن شکست عشقی

  راه‌کارهایی برای فراموش کردن شکست عشقی عشق مفهوم بزرگی است اما مانند تمام کارهای انسانی حت…
بارگذاری در انتخاب سردبیر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بررسی

ایران در میان آتش جام جهانی

قرعه کشی جام جهانی ۲۰۱۸قرعه کشی جام جهانی ۲۰۱۸قرعه کشی جام جهانی ۲۰۱۸ سرانجام قرعه کشی جام…